BERIKUT adalah senarai penuh calon:
P 140  SEGAMAT
Datuk Seri Dr S Subramaniam - BN
Datuk Chua Jui Meng - PKR
N 1 BULOH KASAP
Norshida Ibrahim - BN    
Firdaus Masod - Pas    
N 2 JEMENTAH
Dr Lee Hong Tee - BN
Tan Chen Choon - DAP
           
P 141 SEKIJANG
Anuar Abd Manap - BN
Julailey Jemadi - PKR    
N 3 PEMANIS
Lau Chin Hoon - BN
Normala Sudirman - Pas
N 4 KEMELAH
Datuk Ayub Rahmat - BN
Natrah Ismail - PKR

P 142 LABIS
Datuk Chua Tee Yong - BN
S Ramakrishnan - PR
N5 TENANG
Mohd Azahar Ibrahim - BN
Mohd Zin Johar - Pas
N6 BEKOK
Tan Chong - BN
Lim Eng Guan - DAP
    
P 143 PAGOH
Tan Sri Muhyiddin Yassin - BN
Mohd Rozali Jamil Al Hafiz - Pas
N7 BUKIT SERAMPANG
Ismail Mohamad - BN
Saadon Abdullah - PKR
N8 JORAK
Datuk Dr Saharuddin Salleh - BN
Norhayati Bachok - Pas    
           
P 144 LEDANG
Hamim Samuri - BN
Hassan Karim - PKR    
N9 GAMBIR
M Asojan - BN
Datuk Dr Mahfodz Mohamed - Pas
  Mohd Zan Abu - Bebas
  Yunos Mustakim - Bebas

N10 TANGKAK
Goh Tee Tee - BN
Ee Chin Li - DAP
N11 SEROM              
Abdul Razak Minhat - BN
Azmi Ahmad - Pas     
           













P 145 BAKRI
Chris Lee Ching Yong - BN
Er Teck Hwa - DAP    
N 12 BENTAYAN    
Helen Fong Soh Lan - BN
Chua Wee Beng - DAP            
N13 SUNGAI ABONG
Datuk Dr Mohd Haris Salleh - BN
Sheikh Ibrahim Salleh - Pas    
N 14 BUKIT NANING
Datuk Saipolbahari Suib - BN  
Abdul Aziz Muhammad – PKR
  Md Ghazali Salamon - Bebas
    
   P 146 MUAR
Datuk Razali Ibrahim - BN
Nor Hizwan Ahmad - PKR    
N 15 MAHARANI
Datuk Zulkhairi Ahmad - BN
Dr Mohammad Taslim - Pas     
N16 SUNGAI BALANG
Zaiton Ismail - BN
Malik Mohamad Diah - Pas

P 147 PARIT SULONG      
Datuk Noraini Ahmad - BN    
Khairuddin Abdul Rahim - Pas    
N17 SEMERAH
Mohd Ismail Roslan - BN
Md Ysahruddin Kusni - PKR    
N18 SRI MEDAN
Datuk Zulkurnain Kamisan - BN
Ahmad Rosdi Bahari - Pas     
           
P 148 AYER HITAM
Datuk Dr Ir Wee Ka Siong - BN    
Hu Pang Chaw - Pas     
N 19 YONG PENG          
Lim Kee Moi - BN            
Chew Peck Choo - DAP     
N 20 SEMARANG           
Datuk Samsol Bari Jamali - BN
Ilyas Abu Bakar - Pas
           
P 149 SRI GADING        
Datuk Ab Aziz Kaprawi - BN        
Mohd Khuzzan Abu Bakar  - PKR    
N 21 PARIT YAANI        
Teo Yew Chuan - BN
Aminolhuda Hassan - Pas    
N 22 PARIT RAJA        
Datin Azizah Zakaria - BN
Noor Khalim Sakib - Pas    

P 150 BATU PAHAT        
Dr Mohd Puad Zarkashi - BN         
Datuk Mohd Idris Jusi - PKR
N 23 PENGGARAM           
Dr King Ban Siang - BN        
Gan Peck Cheng - DAP
N 24 SENGGARANG        
Abd Aziz Ismail - BN         
Mohd Ramli Md Kari - Pas     
N 25 RENGIT            
Ayub Jamil - BN
Ahmad Kailani Kosnin - Pas     
           
     P 151 SIMPANG RENGGAM    
Liang Teck Meng - BN        
Suhaizan Kaiat - Pas      
N 26 MACHAP            
Abd Taib Abu Bakar - BN
Mohd Khaled Salekan - Pas         
N 27 LAYANG-LAYANG       
Abdul Mutalib Abdul Rahim - BN        
Mohd Ishak Shir Mohd - PKR    
    
   P 152 KLUANG            
Datuk Dr Hou Kok Chung - BN     
Liew Chin Tong - DAP     
N 28 MENGKIBOL          
Chye Kwee Yeow - BN
Tan Hong Pin - DAP
   Ng Lam Hua - Bebas
   N 29 MAHKOTA            
Md Jais Sarday - BN    
Khairul Faizi Ahmad Kamil - Pas
           
P 153 SEMBRONG           
Datuk Seri Hishammuddin Tun Hussein - BN
Onn Abu Bakar - PKR
N 30 PALOH            
Teoh Yap Kun - BN
R Shanker - DAP     
N 31 KAHANG            
R Vidyananthan - BN
Hamdan Basiran - PKR        
           
P 154 MERSING          
Datuk Dr Abd Latiff Ahmad - BN        
Roslan Nikmat - Pas
N 32 ENDAU                
Datuk Abd Latif Bandi - BN         
Mohd Azam Abdul Razak- Pas     
N33 TENGGAROH            
K Raven Kumar - BN
MS Murugan - PKR
           
P 155 TENGGARA        
Datuk Halimah Mohamed Sadique - BN    
Muhamad Said Jonit -  Pas     
N 34 PANTI            
Datuk Baderi Dasuki - BN
Mohd Annuar Mohd Salleh - PKR
Azlisham Azahar - Pas    
N 35 PASIR RAJA    
Datuk Dr Adham Baba - BN
Lt Kol (B) Mohd Nazari Mokhtar - Pas
           
P 156 KOTA TINGGI       
Datuk Noor Ehsanuddin Mohd Harun Narrashid - BN
Onn Jaafar - Pas    
N 36 SEDILI            
Rasman Ithnain - BN
Abd Kadir Sainudin - PKR        
N 37 JOHOR LAMA        
Asiah Md Ariff - BN        
Kamaldin Tahir - Pas    
           
P 157 PENGERANG        
Datuk Seri Azalina Othman Said - BN
Tengku Intan Tengku Abdul Hamid – PR
  Mohd Azaman Johari – Bebas
N38 PENAWAR            
Hamimah Mansor - BN              
Anis Afida Mohd Azli - Pas    
N39 TANJONG SURAT       
Datuk Syed Sis Syed A Rahman - BN
Hasnul Ahmad - PKR    


P 158 TEBRAU           
Khoo Soo Seang - BN          
Steven Choong Shiau Yoon - PKR    
N 40 TIRAM             
Datuk Maulizan Bujang - BN    
R Kumutha - Pas
N 41 PUTERI WANGSA      
M Soorianarayanan - BN         
Abdullah Husin – Pas
   D Ravindaran - Bebas

           
    P159 PASIR GUDANG       
Normala Abdul Samad - BN
Dr. Ahmad Faidi Saidi - PKR    
N 42 JOHOR JAYA        
Tan Cher Puk - BN
Liow Cai Tung – DAP
  Elwin Hong Eng Wah - Bebas
 
N 43 PERMAS
Datuk Seri Mohamed Khaled Nordin - BN           
Syed Othman Abdullah - Pas     
           
P 160 JOHOR BAHRU       
Tan Sri Shahrir Abdul Samad - BN
Jeneral (B) Tan Sri Md Hashim Hussein - PKR
N44 TANJONG PUTERI      
Datuk Adam Sumiru - BN     
Mohd Salleh Ahmad - PKR
N 45 STULANG           
Chong Chee Siong - BN                            
Andrew Chen Kah Eng -DAP                 

P 161 PULAI       
Datuk Nur Jazlan Mohamed - BN     
Salahuddin Ayub - Pas    
N 46 PENGKALAN RINTING        
Chang Nie Kee - BN
Cheo Yee How - DAP
N 47 KEMPAS            
Tengku Putra Haron Aminurrashid Tengku Hamid Jumat - BN
Suhaizan Kaiat - Pas     
           
P 162 GELANG PATAH    
Datuk Abdul Ghani Othman - BN
Lim Kit Siang - DAP    
N 48 SKUDAI                   
Liang Ah Chy - BN         
Dr Boo Cheng Hau - DAP
N 49 NUSAJAYA        
Datuk Dr Zaini Abu Bakar - BN     
Salahuddin Ayub - Pas

P 163 KULAI                                       
Tay Chien Hein - BN   
Teo Nie Ching - DAP   
   K Surendran - Bebas       
N 50 BUKIT PERMAI                     
Ali Mazat Salleh - BN
Mazlan Aliman - Pas                  
N 51 BUKIT BATU
Cheong Chin Liang - BN
Jimmy Puah - PKR    
  K Surendran - Bebas
N 52  SENAI
Tang Nai Soon - BN       
Wong Shu Qi - DAP             

P 164 PONTIAN                            
Datuk Ahmad Maslan - BN   
Haniff @ Ghazali Hosman - PKR
N 53 BENUT
Datuk Ir Hasni Mohamad - BN
Raden Sorobo Pono -Pas
N 54 PULAI SEBATANG
Datuk Tee Siew Kiong - BN
Ungku Mohd Nor Ungku Mahmood - Pas  
 
P 165 TANJUNG PIAI                  
Datuk Wee Jeck Seng - BN                        
Mahdzir Ibrahim - DAP               
N 55 PEKAN NENAS                     
Wong You Fong - BN                   
Yeo Tung Siong - DAP
N56 KUKUP          
Suhaimi Salleh - BN                 
Ghazaley Ayiub - Pas    
          

Artikel berkaitan yang patut anda baca :
  • YAN - Kerajaan persekutuan didakwa mengabaikan tanggungjawab dan perhatian kepada Kedah walaupun ditadbir oleh parti pemerintah yang sama.
  • KUCHING - Proses penamaan calon bagi Pilihan Raya Negeri Sarawak ke-11 (PRN-11) di kesemua 82 kawasan Dewan Undangan Negeri (Dun) berjalan lancar hari ini.
www.sinarharian.com.my tidak bertanggungjawab di atas setiap pandangan dan pendapat yang diutarakan melalui laman sosial ini. Ia adalah pandangan peribadi pemilik akaun dan tidak semestinya menggambarkan pandangan dan pendirian kami.