BERIKUT keputusan peringkat kumpulan Kejohanan Badminton Piala Sudirman 2013 di Stadium Putra, Bukit Jalil, di sini hari ini:
   
Divisyen 1: Kumpulan A:
INDONESIA  4  INDIA  1
   
Pratama Angga/Saputro Rian Agung mn Dewalkar Akshay/Chopra Pranaav Jerry 21-13, 21-10
Fanetri Lindaweni bt P.V. Sindhu 21-15, 21-10
Rumbaka Dionysius Hayom kalah kepada Parupalli Kashyap 18-21, 14-21
Polii Greysia/Maheswari Nitya Krishinda mn Ponnappa Ashwini/Gadre Pradnya 21-19, 22-20
Ahmad Tontowi/Natsir Liliyana mn Vishnu Arun/Balan Aparna 21-13, 21-14.
   
Kumpulan D:
JEPUN  5   SINGAPURA  0
   
Endo Hiroyuki/Hayakawa Kenichi mn Chrisnanta Danny Bawa/Terry Yeo Zhao Jiang 21-7, 21-18
Mitani Minatsu mn Gu Juan 21-10, 21-19
Ueda Takuma mn Derek Wong Zi Liang 21-18, 13-21, 21-15
Matsutomo Misaki/Takahashi Ayaka mn Yao Lei/Sari Shinta Mulia 21-9, 21-15
Hashimoto Hirokatsu/Maeda Miyuki mn Chrisnanta Danny Bawa/Vanessa Neo Yu Yan 16-21, 21-12, 21-19
   
Divisyen 2: Kumpulan B:
BELANDA 5   AUSTRIA 0
   
Piek Selena/Bosch Ruud mn Zirnwaid Roman/Baldauf Elisabeth 21-12, 21-13
Pang Eric mn Obernosterer David 21-11, 21-7
Ridder Koen/Bosch Ruud mn Zirnwaid Roman/Lahnsteiner Michael 21-16, 21-7
Stolzenbach Patty mn Ziesig Nathalie 21-10, 21-12
Piek Selena/Muskens Eefje mn Mathis Alexandra/Baldauf Elisabeth 21-10, 21-15
   
Divisyen 3: Kumpulan A:
UKRAINE  5    FILIPINA  0
   
Atrashchenkov Valeriy/Kobceva Anna mn Gadi Antonino Benjamin 22-20, 21-13
Zavadsky Dmytro mn Alcala Mark Shelly 21-11, 21-11
Ulitina Marija mn Alcala Malvinne Ann Venice 21-17, 21-11
Konov Vitaly/Zavadsky Dmytro mn Asuncion Kennevic/Gadi Antonino Benjamin 21-19, 20-22, 21-15
Diptan Mariya/Kobceva Anna mn Castilo Gelita/Magno Dia Nicole 18-21, 21-16, 21-15
   
NEW ZEALAND 3   SRI LANKA 2
   
Leydon-Davis Oliver/Leydon-Davis Susannah mn Karunaratne Edirimuni Dinuka
Nishan Perera/Sirimannage Kavidi Ishadika 14-21, 22-20, 21-14
Rankin Anna kalah kepada Hadunkuttihettige Dona Lekha Shehani 9-21, 21-17, 9-21
Wu Joe kalah kepada Karunaratne Edirimuni Dinuka Nishan Perera 7-21, 11-21
Brown Amanda/Gregory Kritteka mn Sirimannage Kavidi Ishadika/Kuruppu Oshadie Purnima 21-19, 21-17
Dennerly-Minturn Kevin/Leydon-Davis Oliver mn Karunaratne Edirimuni Dinuka
Nishan Perera/Karunaratne Edirimuni Diluka Thushan Perera 21-12, 21-12.

- Bernama

Artikel berkaitan yang patut anda baca :
  • RAJA pecut, Khairul Hafiz Jantan gagal dalam misinya untuk memenangi gelaran treble di temasya Sukan Sea Kuala Lumpur 2017 (KL2017) apabila hanya berada di kedudukan keempat acara 200 meter, sebentar tadi.
  • SKUAD boling negara menghadiahkan satu lagi pingat emas buat Malaysia dalam acara trio wanita pada temasya Sukan SEA Kuala Lumpur 2017 (KL2017) di Sunway Mega Lanes, di sini.
  • MALAYSIA hari ini menambah koleksi pingat apabila meraih dua kilauan emas dan tiga gangsa daripada enam acara karate Sukan SEA Kuala Lumpur 2017 (KL2017) yang dipertandingkan hari ini di Pusat Konvensyen Kuala Lumpur (KLCC).
  • ATLET jalan kaki wanita Elena Goh Ling Yin menamatkan kemarau 18 tahun kilauan emas acara 10,000m jalan kaki wanita dalam Sukan SEA, selepas membuat kejutan di halaman sendiri hari ini.
  • JACKIE Wong Siew Cheer mencipta kejutan apabila menghadiahkan pingat emas dalam acara baling tukul besi di Stadium Nasional Bukit Jalil, sebentar tadi.
www.sinarharian.com.my tidak bertanggungjawab di atas setiap pandangan dan pendapat yang diutarakan melalui laman sosial ini. Ia adalah pandangan peribadi pemilik akaun dan tidak semestinya menggambarkan pandangan dan pendirian kami.