• Sudirman Cup
1 /

BERIKUT keputusan peringkat kumpulan Kejohanan Badminton Piala Sudirman 2013 di Stadium Putra, Bukit Jalil, di sini hari ini:
   
Divisyen 1: Kumpulan A:
INDONESIA  4  INDIA  1
   
Pratama Angga/Saputro Rian Agung mn Dewalkar Akshay/Chopra Pranaav Jerry 21-13, 21-10
Fanetri Lindaweni bt P.V. Sindhu 21-15, 21-10
Rumbaka Dionysius Hayom kalah kepada Parupalli Kashyap 18-21, 14-21
Polii Greysia/Maheswari Nitya Krishinda mn Ponnappa Ashwini/Gadre Pradnya 21-19, 22-20
Ahmad Tontowi/Natsir Liliyana mn Vishnu Arun/Balan Aparna 21-13, 21-14.
   
Kumpulan D:
JEPUN  5   SINGAPURA  0
   
Endo Hiroyuki/Hayakawa Kenichi mn Chrisnanta Danny Bawa/Terry Yeo Zhao Jiang 21-7, 21-18
Mitani Minatsu mn Gu Juan 21-10, 21-19
Ueda Takuma mn Derek Wong Zi Liang 21-18, 13-21, 21-15
Matsutomo Misaki/Takahashi Ayaka mn Yao Lei/Sari Shinta Mulia 21-9, 21-15
Hashimoto Hirokatsu/Maeda Miyuki mn Chrisnanta Danny Bawa/Vanessa Neo Yu Yan 16-21, 21-12, 21-19
   
Divisyen 2: Kumpulan B:
BELANDA 5   AUSTRIA 0
   
Piek Selena/Bosch Ruud mn Zirnwaid Roman/Baldauf Elisabeth 21-12, 21-13
Pang Eric mn Obernosterer David 21-11, 21-7
Ridder Koen/Bosch Ruud mn Zirnwaid Roman/Lahnsteiner Michael 21-16, 21-7
Stolzenbach Patty mn Ziesig Nathalie 21-10, 21-12
Piek Selena/Muskens Eefje mn Mathis Alexandra/Baldauf Elisabeth 21-10, 21-15
   
Divisyen 3: Kumpulan A:
UKRAINE  5    FILIPINA  0
   
Atrashchenkov Valeriy/Kobceva Anna mn Gadi Antonino Benjamin 22-20, 21-13
Zavadsky Dmytro mn Alcala Mark Shelly 21-11, 21-11
Ulitina Marija mn Alcala Malvinne Ann Venice 21-17, 21-11
Konov Vitaly/Zavadsky Dmytro mn Asuncion Kennevic/Gadi Antonino Benjamin 21-19, 20-22, 21-15
Diptan Mariya/Kobceva Anna mn Castilo Gelita/Magno Dia Nicole 18-21, 21-16, 21-15
   
NEW ZEALAND 3   SRI LANKA 2
   
Leydon-Davis Oliver/Leydon-Davis Susannah mn Karunaratne Edirimuni Dinuka
Nishan Perera/Sirimannage Kavidi Ishadika 14-21, 22-20, 21-14
Rankin Anna kalah kepada Hadunkuttihettige Dona Lekha Shehani 9-21, 21-17, 9-21
Wu Joe kalah kepada Karunaratne Edirimuni Dinuka Nishan Perera 7-21, 11-21
Brown Amanda/Gregory Kritteka mn Sirimannage Kavidi Ishadika/Kuruppu Oshadie Purnima 21-19, 21-17
Dennerly-Minturn Kevin/Leydon-Davis Oliver mn Karunaratne Edirimuni Dinuka
Nishan Perera/Karunaratne Edirimuni Diluka Thushan Perera 21-12, 21-12.

- Bernama