BERIKUT keputusan peringkat kumpulan Kejohanan Badminton Piala Sudirman 2013 di Stadium Putra, Bukit Jalil, di sini hari ini:
   
Divisyen 1: Kumpulan A:
INDONESIA  4  INDIA  1
   
Pratama Angga/Saputro Rian Agung mn Dewalkar Akshay/Chopra Pranaav Jerry 21-13, 21-10
Fanetri Lindaweni bt P.V. Sindhu 21-15, 21-10
Rumbaka Dionysius Hayom kalah kepada Parupalli Kashyap 18-21, 14-21
Polii Greysia/Maheswari Nitya Krishinda mn Ponnappa Ashwini/Gadre Pradnya 21-19, 22-20
Ahmad Tontowi/Natsir Liliyana mn Vishnu Arun/Balan Aparna 21-13, 21-14.
   
Kumpulan D:
JEPUN  5   SINGAPURA  0
   
Endo Hiroyuki/Hayakawa Kenichi mn Chrisnanta Danny Bawa/Terry Yeo Zhao Jiang 21-7, 21-18
Mitani Minatsu mn Gu Juan 21-10, 21-19
Ueda Takuma mn Derek Wong Zi Liang 21-18, 13-21, 21-15
Matsutomo Misaki/Takahashi Ayaka mn Yao Lei/Sari Shinta Mulia 21-9, 21-15
Hashimoto Hirokatsu/Maeda Miyuki mn Chrisnanta Danny Bawa/Vanessa Neo Yu Yan 16-21, 21-12, 21-19
   
Divisyen 2: Kumpulan B:
BELANDA 5   AUSTRIA 0
   
Piek Selena/Bosch Ruud mn Zirnwaid Roman/Baldauf Elisabeth 21-12, 21-13
Pang Eric mn Obernosterer David 21-11, 21-7
Ridder Koen/Bosch Ruud mn Zirnwaid Roman/Lahnsteiner Michael 21-16, 21-7
Stolzenbach Patty mn Ziesig Nathalie 21-10, 21-12
Piek Selena/Muskens Eefje mn Mathis Alexandra/Baldauf Elisabeth 21-10, 21-15
   
Divisyen 3: Kumpulan A:
UKRAINE  5    FILIPINA  0
   
Atrashchenkov Valeriy/Kobceva Anna mn Gadi Antonino Benjamin 22-20, 21-13
Zavadsky Dmytro mn Alcala Mark Shelly 21-11, 21-11
Ulitina Marija mn Alcala Malvinne Ann Venice 21-17, 21-11
Konov Vitaly/Zavadsky Dmytro mn Asuncion Kennevic/Gadi Antonino Benjamin 21-19, 20-22, 21-15
Diptan Mariya/Kobceva Anna mn Castilo Gelita/Magno Dia Nicole 18-21, 21-16, 21-15
   
NEW ZEALAND 3   SRI LANKA 2
   
Leydon-Davis Oliver/Leydon-Davis Susannah mn Karunaratne Edirimuni Dinuka
Nishan Perera/Sirimannage Kavidi Ishadika 14-21, 22-20, 21-14
Rankin Anna kalah kepada Hadunkuttihettige Dona Lekha Shehani 9-21, 21-17, 9-21
Wu Joe kalah kepada Karunaratne Edirimuni Dinuka Nishan Perera 7-21, 11-21
Brown Amanda/Gregory Kritteka mn Sirimannage Kavidi Ishadika/Kuruppu Oshadie Purnima 21-19, 21-17
Dennerly-Minturn Kevin/Leydon-Davis Oliver mn Karunaratne Edirimuni Dinuka
Nishan Perera/Karunaratne Edirimuni Diluka Thushan Perera 21-12, 21-12.

- Bernama

Artikel berkaitan yang patut anda baca :
  • GREAT Britain berpesta gol apabila melakar kemenangan 11-0 ke atas Amerika Syarikat (AS) dalam saingan Piala Sultan Johor dengan Duncan Scott meledak hatrik di Stadium Hoki Taman Daya Johor Bahru, hari ini.
  • JUARA bertahan, Australia merekodkan kemenangan kedua dalam saingan Piala Sultan Johor apabila menewaskan Jepun 4-0 di Stadium Hoki Taman Daya Johor Bahru, hari ini.
  • KEPUTUSAN pengendali Kelantan, Zahasmi Ismail menyambung cuti sedikit pun tidak menggusarkan pasukan itu untuk menghadapi Melaka United pada aksi terakhir Liga Super, pada 28 Oktober ini.
  • RAPID KL akan menyediakan perkhidmatan bas perantara khas dari Pusat Konvensyen Kuala Lumpur (KLCC) dan KL Sentral serta Lapangan Terbang Antarabangsa Kuala Lumpur 2 (klia2) untuk peminat menyaksikan Grand Prix Motosikal Shell Malaysia (MotoGP) di Litar Antarabangsa Sepang (SIC) hujung minggu ini.
  • KUALA LUMPUR - Sebanyak 29 atlet negara yang diserap menyertai Program Podium ketika ini telah berada pada kedudukan enam teratas dunia, kata Menteri Belia dan Sukan, Khairy Jamaluddin.
www.sinarharian.com.my tidak bertanggungjawab di atas setiap pandangan dan pendapat yang diutarakan melalui laman sosial ini. Ia adalah pandangan peribadi pemilik akaun dan tidak semestinya menggambarkan pandangan dan pendirian kami.