• Ketua Menteri Sabah Datuk Seri Musa Aman bersama ketua parti-parti komponen Barisan Nasional (BN) semasa Pengumuman Calon-calon BN Bagi Pilihan Raya Ke-13 (PRU13) di Ibu Pejabat Ketua Menteri Sabah Datuk Seri Musa Aman bersama ketua parti-parti komponen Barisan Nasional (BN) semasa Pengumuman Calon-calon BN Bagi Pilihan Raya Ke-13 (PRU13) di Ibu Pejabat
1 /

BERIKUT senarai calon Barisan Nasional (BN) bagi 25 kerusi Parlimen dan 60 dewan undangan negeri Sabah untuk pilihan raya umum ke-13 yang diumum Pengerusi BN Negeri Datuk Seri Musa Aman hari ini.
  
    PARLIMEN

    1.  Kudat : Datuk Abdul Rahim Bakri (Umno)
    2.  Kota Marudu: Datuk Seri Maximus Ongkili (PBS)
    3.  Kota Belud : Datuk Abd Rahman Dahlan (Umno)
    4.  Tuaran : Datuk Wilfred Madius Tangau (Upko - dicalon semula)
    5.  Sepanggar : Datuk Jumat Idris (Umno - muka baru)
    6.  Kota Kinabalu : Chin Tek Ming (PBS - muka baru)
    7.  Putatan : Datuk Marcus Mojigoh (Upko)
    8.  Penampang : Tan Sri Bernard Giluk Dompok (Upko)
    9.  Papar : Datuk Rosnah Abd Rashid Shirlin (Umno)
    10. Kimanis : Datuk Anifah Aman (Umno)
    11. Beaufort : Datuk Azizah Mohd Dun (Umno - bertukar kerusi)
    12. Sipitang : Datuk Sapawi Ahmad (Umno)
    13. Ranau : Datuk Ewon Ebin (Upko)
    14. Keningau : Tan Sri Joseph Pairin Kitingan (PBS)
    15. Tenom : BELUM MUKTAMAD
    16. Pensiangan : BELUM UMUM
    17. Beluran : Datuk Ronald Kiandee (Umno)
    18. Libaran : Datuk Juslee Ajirol (Umno)
    19. Batu Sapi : Datin Linda Tsen Thau Lin (PBS)
    20. Sandakan : BELUM UMUM
    21. Kinabatangan : Datuk Bung Moktar Radin (Umno)
    22. Silam : Datuk Datu Nasrun Datu Mansur (Umno - bertukar kerusi)
    23. Semporna : Datuk Seri Mohd Shafie Apdal (Umno)
    24. Tawau : Datuk Mary Yap Kain Ching (PBS - muka baru)
    25. Kalabakan : Datuk Abdul Ghapur Salleh (Umno)

    DEWAN UNDANGAN NEGERI SABAH
  
    1.  Banggi : Abdul Mijul Unaini (Umno)
    2.  Tanjong Kapor : (BELUM UMUM)
    3.  Pitas : Datuk Bolkiah Ismail (Umno)
    4.  Matunggong : Sarapin Magana (PBS)
    5.  Tandek : Anita Baranting (PBS)
    6.  Tempasuk : Datuk Musbah Jamli (Umno)
    7.  Kadamaian : Datuk Herbert Langadan (PBS)
    8.  Usukan : Datuk Seri Salleh Tun Said (Umno - dicalon semula)
    9.  Tamparuli : Datuk Jahid Jahim (PBS)
    10. Sulaman : Datuk Hajiji Noor (Umno)
    11  Kiulu : Datuk Louis Rampas (PBS)
    12. Karambunai : Datuk Jainab Ahmad (Umno)
    13. Inanam : Datuk Johnny Goh Chin Lok (PBS)
    14. Likas : (BELUM UMUM)
    15. Api-Api : Datuk Yee Moh Chai (PBS)
    16. Luyang : (BELUM UMUM)
    17. Tanjong Aru : Datuk Edward Yong Oui Fah (BS)
    18. Petagas : Datuk Seri Yahya Hussein (Umno)
    19. Kapayan : (BELUM UMUM)
    20. Moyog : Datuk Philip Benedict Lasimbang (Upko)
    21. Kawang : Datuk Gulamhaidar Khan (Umno)
    22. Pantai Manis : Datuk Abdul Rahim Ismail (Umno)
    23. Bongawan : Datuk Mohamad Alamin (Umno-muka baru)
    24. Membakut : Datuk Mohd Arifin Mohd Arif (Umno)
    25. Klias : Isnin Aliasneh (Umno-muka baru)
    26. Kuala Penyu : Limus Jury (Upko-muka baru))
    27. Lumadan : Datuk Kamarlin Ombi (Umno)
    28. Sindumin : Ahmad Bujang (Umno)
    29. Kundasang : Datuk Joachim Gunsalam (PBS)
    30. Karanaan : Datuk Masidi Manjun (Umno)
    31. Paginatan : Datuk Siringan Gubat (Upko)
    32. Tambunan : Tan Sri Joseph Pairin Kitingan (PBS)
    33. Bingkor : Kennedy Jie John@ Kenn (Upko - muka baru)
    34. Liawan : Datuk Sairin Karno (Umno)
    35. Melalap : Datuk Radin Malleh (PBS)
    36. Kemabong : Datuk Rubin Balang (Umno)
    37. Sook : Datuk Ellron Angin (PBRS)
    38. Nabawan : Datuk Bobbey Ah Fang Suan (Upko)
    39. Sugut : Datuk James Ratib (Umno)
    40. Labuk : Datuk Micheal Asang (PBS)
    41. Gum-Gum : Datuk Zakaria Mohd Edris (Umno)
    42. Sungai Sibuga : Datuk Seri Musa Aman (Umno)
    43. Sekong : Datuk Samsudin Yahya (Umno)
    44. Karamunting : (BELUM UMUM)
    45. Elopura : Au Kam Wah (Gerakan)
    46. Tanjong Papat : Datuk Raymind Tan Shu Kiah (Gerakan)
    47. Kuamut : Masiung Banah (Upko)
    48. Sukau : Datuk Saddi Abdu Rahman (Umno)
    49. Tungku : Datuk Mohd Suhaili Said (Umno)
    50. Lahad Datu : Datuk Mohd Yusof Apdal (Umno - muka baru)
    51. Kunak : Datuk Nilwan Kabang (Umno)
    52. Sulabayan : Datuk Jaujan Sambakong (Umno - muka baru)
    53. Senallang : Datuk Nasir Sakaran (Umno)
    54. Bugaya : Datuk Ramlee Marahaban (Umno)
    55. Balung : Datuk Syed Abas Syed Ali (Umno)
    56. Apas : Datuk Tawfiq Abu Bakar Titingan (Umno)
    57. Sri Tanjong : Fung Len Sui (PBS-muka baru)
    58. Merotai: (BELUM UMUM)
    59. Tanjong Batu : Datuk Hamisa Samat (Umno)
    60. Sebatik : Datuk Muis Picho (Umno)