BERIKUT senarai calon Barisan Nasional (BN) bagi 25 kerusi Parlimen dan 60 dewan undangan negeri Sabah untuk pilihan raya umum ke-13 yang diumum Pengerusi BN Negeri Datuk Seri Musa Aman hari ini.
  
    PARLIMEN

    1.  Kudat : Datuk Abdul Rahim Bakri (Umno)
    2.  Kota Marudu: Datuk Seri Maximus Ongkili (PBS)
    3.  Kota Belud : Datuk Abd Rahman Dahlan (Umno)
    4.  Tuaran : Datuk Wilfred Madius Tangau (Upko - dicalon semula)
    5.  Sepanggar : Datuk Jumat Idris (Umno - muka baru)
    6.  Kota Kinabalu : Chin Tek Ming (PBS - muka baru)
    7.  Putatan : Datuk Marcus Mojigoh (Upko)
    8.  Penampang : Tan Sri Bernard Giluk Dompok (Upko)
    9.  Papar : Datuk Rosnah Abd Rashid Shirlin (Umno)
    10. Kimanis : Datuk Anifah Aman (Umno)
    11. Beaufort : Datuk Azizah Mohd Dun (Umno - bertukar kerusi)
    12. Sipitang : Datuk Sapawi Ahmad (Umno)
    13. Ranau : Datuk Ewon Ebin (Upko)
    14. Keningau : Tan Sri Joseph Pairin Kitingan (PBS)
    15. Tenom : BELUM MUKTAMAD
    16. Pensiangan : BELUM UMUM
    17. Beluran : Datuk Ronald Kiandee (Umno)
    18. Libaran : Datuk Juslee Ajirol (Umno)
    19. Batu Sapi : Datin Linda Tsen Thau Lin (PBS)
    20. Sandakan : BELUM UMUM
    21. Kinabatangan : Datuk Bung Moktar Radin (Umno)
    22. Silam : Datuk Datu Nasrun Datu Mansur (Umno - bertukar kerusi)
    23. Semporna : Datuk Seri Mohd Shafie Apdal (Umno)
    24. Tawau : Datuk Mary Yap Kain Ching (PBS - muka baru)
    25. Kalabakan : Datuk Abdul Ghapur Salleh (Umno)

    DEWAN UNDANGAN NEGERI SABAH
  
    1.  Banggi : Abdul Mijul Unaini (Umno)
    2.  Tanjong Kapor : (BELUM UMUM)
    3.  Pitas : Datuk Bolkiah Ismail (Umno)
    4.  Matunggong : Sarapin Magana (PBS)
    5.  Tandek : Anita Baranting (PBS)
    6.  Tempasuk : Datuk Musbah Jamli (Umno)
    7.  Kadamaian : Datuk Herbert Langadan (PBS)
    8.  Usukan : Datuk Seri Salleh Tun Said (Umno - dicalon semula)
    9.  Tamparuli : Datuk Jahid Jahim (PBS)
    10. Sulaman : Datuk Hajiji Noor (Umno)
    11  Kiulu : Datuk Louis Rampas (PBS)
    12. Karambunai : Datuk Jainab Ahmad (Umno)
    13. Inanam : Datuk Johnny Goh Chin Lok (PBS)
    14. Likas : (BELUM UMUM)
    15. Api-Api : Datuk Yee Moh Chai (PBS)
    16. Luyang : (BELUM UMUM)
    17. Tanjong Aru : Datuk Edward Yong Oui Fah (BS)
    18. Petagas : Datuk Seri Yahya Hussein (Umno)
    19. Kapayan : (BELUM UMUM)
    20. Moyog : Datuk Philip Benedict Lasimbang (Upko)
    21. Kawang : Datuk Gulamhaidar Khan (Umno)
    22. Pantai Manis : Datuk Abdul Rahim Ismail (Umno)
    23. Bongawan : Datuk Mohamad Alamin (Umno-muka baru)
    24. Membakut : Datuk Mohd Arifin Mohd Arif (Umno)
    25. Klias : Isnin Aliasneh (Umno-muka baru)
    26. Kuala Penyu : Limus Jury (Upko-muka baru))
    27. Lumadan : Datuk Kamarlin Ombi (Umno)
    28. Sindumin : Ahmad Bujang (Umno)
    29. Kundasang : Datuk Joachim Gunsalam (PBS)
    30. Karanaan : Datuk Masidi Manjun (Umno)
    31. Paginatan : Datuk Siringan Gubat (Upko)
    32. Tambunan : Tan Sri Joseph Pairin Kitingan (PBS)
    33. Bingkor : Kennedy Jie John@ Kenn (Upko - muka baru)
    34. Liawan : Datuk Sairin Karno (Umno)
    35. Melalap : Datuk Radin Malleh (PBS)
    36. Kemabong : Datuk Rubin Balang (Umno)
    37. Sook : Datuk Ellron Angin (PBRS)
    38. Nabawan : Datuk Bobbey Ah Fang Suan (Upko)
    39. Sugut : Datuk James Ratib (Umno)
    40. Labuk : Datuk Micheal Asang (PBS)
    41. Gum-Gum : Datuk Zakaria Mohd Edris (Umno)
    42. Sungai Sibuga : Datuk Seri Musa Aman (Umno)
    43. Sekong : Datuk Samsudin Yahya (Umno)
    44. Karamunting : (BELUM UMUM)
    45. Elopura : Au Kam Wah (Gerakan)
    46. Tanjong Papat : Datuk Raymind Tan Shu Kiah (Gerakan)
    47. Kuamut : Masiung Banah (Upko)
    48. Sukau : Datuk Saddi Abdu Rahman (Umno)
    49. Tungku : Datuk Mohd Suhaili Said (Umno)
    50. Lahad Datu : Datuk Mohd Yusof Apdal (Umno - muka baru)
    51. Kunak : Datuk Nilwan Kabang (Umno)
    52. Sulabayan : Datuk Jaujan Sambakong (Umno - muka baru)
    53. Senallang : Datuk Nasir Sakaran (Umno)
    54. Bugaya : Datuk Ramlee Marahaban (Umno)
    55. Balung : Datuk Syed Abas Syed Ali (Umno)
    56. Apas : Datuk Tawfiq Abu Bakar Titingan (Umno)
    57. Sri Tanjong : Fung Len Sui (PBS-muka baru)
    58. Merotai: (BELUM UMUM)
    59. Tanjong Batu : Datuk Hamisa Samat (Umno)
    60. Sebatik : Datuk Muis Picho (Umno)

Artikel berkaitan yang patut anda baca :
  • TEMERLOH - Ahli Majlis Tertinggi Umno, Datuk Seri Abdul Azeez Abdul Rahim yakin tindakan Tun Dr Mahathir Mohamed berjumpa dengan Barisan Bertindak Hak Asasi Hindu (Hindraf) tidak akan menjejaskan sokongan kaum India terhadap BN.
  • TASEK GELUGOR - BN Pulau Pinang perlu keluar dari zon selesa dan menjadi pembangkang yang kuat di Pulau Pinang bagi memastikan rakyat negeri ini kembali kepada BN, kata Timbalan Perdana Menteri, Datuk Seri Dr Ahmad Zahid Hamidi.
www.sinarharian.com.my tidak bertanggungjawab di atas setiap pandangan dan pendapat yang diutarakan melalui laman sosial ini. Ia adalah pandangan peribadi pemilik akaun dan tidak semestinya menggambarkan pandangan dan pendirian kami.