PRU15: Senarai calon Parlimen

Antara persiapan yang giat dijalankan ketika tinjauan persiapan pusat penamaan calon PRU15 Parlimen P.075 Bagan Datuk di Dewan Gemilang Sekolah Menengah Sains Bagan Datoh pada Jumaat. Foto Bernama
Antara persiapan yang giat dijalankan ketika tinjauan persiapan pusat penamaan calon PRU15 Parlimen P.075 Bagan Datuk di Dewan Gemilang Sekolah Menengah Sains Bagan Datoh pada Jumaat. Foto Bernama
A
A
A
[PRU15] BERIKUT adalah senarai calon yang akan bertanding bagi kerusi Parlimen pada Pilihan Raya Umum ke-15 (PRU15).

Seramai 945 calon bertanding di 222 kawasan Parlimen.


P.001: PADANG BESAR PRU15

1. Datuk Rushdan Rusmi (PN-PAS)

2. Ko Chu Liang (Warisan)

3. Datuk Zahidi Zainul Abidin (Bebas/IND)

4. Datuk Zahida Zarik Khan (BN-UMNO)

5. Mohamad Saad @ Yahya (PH-Amanah)

..............................

P.002: KANGAR PRU15

Artikel Berkaitan:

1. Zakri Hassan (PN-Bersatu)

2. Datuk Fathul Bari Mat Jahya (BN-UMNO)

3. Rohimi Shapiee (Warisan)

4. Noor Amin Ahmad (PH-PKR)

5. Nur Sulaiman Zolkapli (Pejuang)

P.003: ARAU PRU15

1. Fathin Amelina Fazlie (PH-PKR)

2. Datuk Seri Dr Shahidan Kassim (PN-Calon Langsung/Direct Candidate)

3. Datuk Rozabil Abd Rahman (BN-UMNO)


P.004: LANGKAWI PRU15

1. Datuk Abd Kadir Sainudin (Bebas/IND)

2. Datuk Mohd Suhaimi Abdullah (PN-Bersatu)

3. Tun Dr Mahathir Mohamad (Pejuang)

4. Datuk Armishah Siraj (BN-UMNO)

5. Zabidi Yahya (PH-Amanah)

P.005: JERLUN PRU15

1. Dr Abd Ghani Ahmad (PN-PAS)

2. Datuk Seri Mukhriz Tun Dr Mahathir (Pejuang)

3. Dr Mohamed Fadzil Mohd Ali (PH-PKR)

4. Datuk Othman Aziz (BN-UMNO)

P.006: KUBANG PASU PRU15

1. Datuk Ku Abd Rahman Ku Ismail(PN-Bersatu)

2. Mohd Aizuddin Ariffin (PH-PKR)

3. Datuk Amiruddin Hamzah (Pejuang)

4. Datuk Hasmuni Hassan (BN-UMNO)

P.007: PADANG TERAP PRU15

1. Razali Lebai Salleh (Pejuang)

2. Datuk Seri Mahdzir Khalid (BN-UMNO)

3. Muaz Abdullah (PH-Amanah)

4. Nurul Amin Hamid (PN-PAS)

P.008: POKOK SENA PRU15

1. Noraini Md Salleh (Warisan)

2. Datuk Ahmad Saad@Yahaya (PN-PAS)

3. Noran Zamini Jamaluddin (BN-UMNO)

4. Datuk Mahfuz Omar (PH-Amanah)

P.009: ALOR SETAR PRU15

1. Datuk Mohamad Nuhairi Rahmat (Pejuang)

2. Afnan Hamimi Taib Azamuddin (PN-PAS)

3. Fadzil Hanafi (Warisan)

4. Simon Ooi Tze Min (PH-PKR)

5. Nordin Yunus (Bebas/IND)

6. Sofan Feroza Md Yusup (Bebas/IND)

7. Tan Chee Hiong (BN-MCA)

P.010: KUALA KEDAH PRU15

1. Dr Azman Ismail (PH-PKR)

2. Syed Araniri Syed Ahmad (Warisan)

3. Ulya Aqamah Husamudin (Pejuang)

4. Dr Ahmad Fakhruddin Fakhrurazi (PN-PAS)

5. Datuk Dr Mashitah Ibrahim (BN-UMNO)

P.011: PENDANG PRU15

1. Datuk Awang Hashim (PN-PAS)

2. Datuk Zulkifly Mohamad (PH-PKR)

3. Abdul Rashid Yob (Pejuang-Gagasan Bangsa)

4. Datuk Suraya Yaacob (BN-UMNO)

P.012: JERAI PRU15

1. Zulhazmi Shariff (PH-DAP)

2. Datuk Seri Jamil Khir Baharom (BN-UMNO)

3. Sabri Azit (PN-PAS)

4. Datuk Nizam Mahshar (Pejuang-Gagasan Bangsa)

P.013: SIK PRU15

1. Maizatulakmam Othman @ Ibrahim (BN-UMNO)

2. Datuk Latipah Md Yatim (PH-Amanah)

3. Ahmad Tarmizi Sulaiman (PN-PAS)

P.014: MERBOK PRU15

1. Khairul Anuar Ahmad (Warisan)

2. Datuk Shaiful Hazizy Zainol Abidin (BN-UMNO)

3. Nor Azrina Surip (PH-PKR)

4. Mohd Nazri Abu Hassan (PN-Bersatu)

5. Datuk Mohamed Mosin Abdul Razak (Pejuang-IMAN)

P.015: SUNGAI PETANI PRU15

1. Dr Mohammed Taufiq Johari (PH-PKR)

2. Tan Chow Kang @ Tan Joon Long (PRM)

3. Datuk Marzuki Yahya (Pejuang)

4. Dr Robert Ling Kui Ee (PN-Bersatu)

5. Datuk Shahanim Mohamad Yusoff (BN-UMNO)

P.016 BALING PRU15

1. Datuk Abdul Azeez Abdul Rahim (BN)

2. Cikgu Johari Abdullah (PH)

3. Lt Kol (B) Basir Ab Rahman (PEJUANG)

4. Ustaz Hassan Saad (PN)

P.017: PADANG SERAI PRU15

1. Hamzah Abd Rahman (Pejuang-Putra)

2. M. Karupaiya (PH-PKR)

3. Datuk C. Sivaraj (BN-MIC)

4. Datuk Azman Nasrudin (PN-Bersatu)

5. Mohd Bakhri Hashim (Warisan)

6. Sreanandha Rao (Bebas/IND)

P.018 KULIM BANDAR BAHARU PRU15

1. Datuk Seri Saifuddin Nasution Ismail (PH)

2. Cikgu Roslan Hashim (PN)

3. Mohd Yusrizal Yusoff (PEJUANG)4. Datuk Muhar Hussain (BN)


P.019: TUMPAT PRU15

1. Khairul Azuan Kamarrudin(Warisan)

2. Datuk Mumtaz Md Nawi(PAS)

3. Che Muhammad Asemari Che Ali(Putra)

4. Wan Mohd Johari Wan Omar(PH-Amanah)

5. Datuk Che Abdullah Mat Nawi(BN-Calon Langsung)

P.020: PENGKALAN CHEPA PRU15

1. Mohamad Redzuan Razali(Bebas/IND)

2. Nik Faizah Nik Othman(PH-Amanah)

3. Wan Ahmad Nasri Wan Ismail(Putra-Pejuang)

4. Datuk Ahmad Marzuk Shaary(PAS)

5. Dr Mohd Hafiezulniezam Mohd Hasdin(BN-UMNO)

P.021: KOTA BHARU PRU15

1. Datuk Seri Takiyuddin Hassan(PAS)

2. Dr Hafidzah Mustakim(PH-Amanah)

3. Datuk Seri Rosmadi Ismail(BN-UMNO)

4. Andy Tan @ Awang(PRM)

5. Datuk Dr Che Musa Che Omar(Putra)

6. Izat Bukhary(Bebas)

P.022: PASIR MAS PRU15

1. Datuk Husam Musa(PH-Amanah)

2. Ahmad Fadhli Shaary(PAS)

3. Datuk Ab Ghani Harun(BN-UMNO)

4. Nasrul Ali Hasan Abdul Latif(Putra)

P.023: RANTAU PANJANG PRU15

1. Datuk Dr Ibrahim Ali(Putra)

2. Datuk Siti Zailah Mohd Yusoff(PAS)

3. Mohd Zain Ismail(PRM)

4. Zulkarnain Yusoff(BN-UMNO)

5. Wan Shah Jihan Wan Din(PH-Amanah)

P.024: KUBANG KERIAN PRU15

1. Dr Wan Ahmad Kamil Wan Abdullah(PH-Amanah)

2. Mohamad Rizal Razali(Putra-Pejuang)

3. Datuk Nurul Amal Mohd Fauzi(BN-UMNO)

4. Datuk Seri Tuan Ibrahim Tuan Man(PAS)

P.025: BACHOK PRU15

1. Mohd Syahir Che Sulaiman(PAS)

2. Nor Azmiza Mamat(PH-PKR)

3. Mohd Zulkifli Zakaria(Bebas/IND)

4. Kamarul Azam Osman(Putra)

5. Datuk Mohd Zain Yasim(BN-UMNO)

P.026: KETEREH PRU15

1. Rahimi L Muhamud(PH-PKR)

2. Marzuani Ardila Ariffin(BN-UMNO)

3. Mejar Jen (B) Datuk Khlir Mohd Nor(PAS-Bersatu)

4. Hanif Ibrahim(Putra)

P.027: TANAH MERAH PRU15

1. Bakri @ Mohd Bakri Mustapha(BN-UMNO)

2. Mohamad Suparadi Md Noor(PH-PKR)

3. Mohd Nasir Abdullah(Putra)

4. Nik Sapeia Nik Yusof(Bebas/IND)

5. Datuk Seri Ikmal Hisyam Abdul Aziz(PAS-Bersatu)

P.028: PASIR PUTEH PRU15

1. Kapten (B) Wan Marzudi Wan Omar(Putra-Pejuang)

2. Datuk Zawawi Othman(BN-UMNO)

3. Muhammad Husain(PH-Amanah)

4. Datuk Dr Nik Muhammad Zawawi Salleh(PAS)

P.029: MACHANG PRU15

1. Datuk Ahmad Jazlan Yaakub(BN)

2. Mejar (B) Muhamad Seman (PUTRA)

3. Wan Ahmad Fayhsal Wan Ahmad Kamal (PAS)

4.Rosli Allani S Abdull Kadir (PH)

P.030: JELI PRU15

1. Dr Muhammad Daud(Putra)

2. Zahari Kechik(PAS-Bersatu)

3. Norwahida Patuan(BN-UMNO)

4. Md Radzi Wahab(PH-Amanah)

P.031: KUALA KRAI PRU15

1. Abdul Latiff Abdul Rahman(PAS)

2. Datuk Mohamed Zulkepli Omar(BN-UMNO)

3. Norashikin Che Omar(Putra-Pejuang)

4. Mohd Hisyamuddin Ghazali(PH-Amanah)

P.032: GUA MUSANG PRU15

1. Tengku Razaleigh Hamzah(BN-UMNO)

2. Datuk Mohd Azizi Abu Naim(PAS-Bersatu)

3. Dr Samsu Adabi Mamat(Putra-Pejuang)

4. Asharun Uji(PH-PKR)


P.033: BESUT PRU15

1. Datuk Che Mohamad Zulkifly Jusoh(PAS)

2. Datuk Wan Nazari Wan Jusoh(Pejuang)

3. Abd Rahman @ Abd Aziz Abas(PH-Amanah)

4. Datuk Nawi Mohamad(BN-UMNO)

P.034: SETIU PRU15

1. Abdul Rahman Mat Yasin(BN-UMNO)

2. Shaharizukirnain Abd Kadir(PAS)

3. Mohamad Ngah(PH-PKR)

4. Wan Adnan Wan Ali(Pejuang)

P.035: KUALA NERUS PRU15

1. Datuk Dr Alias Razak(PAS)

2. Datuk Dr Mohd Khairuddin Aman RazaliBN-Calon Langsung/Direct Candidate

3. Azaha Wahid(Pejuang-Putra)

4. Datuk Seri Suhaimi Hashim(PH-Amanah

P.036: KUALA TERENGGANU PRU15

1. Datuk Dr Alias Razak(PAS)

2. Datuk Dr Mohd Khairuddin Aman RazaliBN-Calon Langsung/Direct Candidate

3. Azaha Wahid(Pejuang-Putra)

4. Datuk Seri Suhaimi Hashim(PH-Amanah)

P.037: MARANG PRU15

1. Tan Sri Abdul Hadi Awang(PAS)

2. Jasmira Othman(BN-UMNO)

3. Zarawi Sulong(Pejuang-Putra)

4. Azhar Ab Shukur(PH-Amanah)

P.038: HULU TERENGGANU PRU15

1. Datuk Rozi Mamat(BN-UMNO)

2. Mohd Khadri Abdullah(Pejuang-Putra)

3. Datuk Rosol Wahid(PAS-Bersatu)

4. Alias Ismail(PH-PKR)

P.039: DUNGUN PRU15

1. Ghazali Ismail(Bebas/IND)

2. Noraisah Hasan(Pejuang)

3. Mohasdjone @ Mohd Johari Mohamad(PH-PKR)

4. Nurhisam Johari(BN-UMNO)

5. Wan Hassan Mohd Ramli(PAS)

P.040: KEMAMAN PRU15

1. Rosli Ab Ghani (Pejuang)

2. Che Alias Hamid(PAS)

3. Datuk Seri Ahmad Said(BN-UMNO)

4. Hasuni Sudin(PH-PKR)


P041 KEPALA BATAS PRU15

1. Dr Siti Mastura Mohamad (PN)

2. Datuk Seri Reezal Merican Naina Merican (BN)

3. Danial Abdul Majed (PH+MUDA)

P.042 TASEK GELUGOR PRU15

1. Datuk Wan Saiful Wan Jan (PN)

2. Muhammad Yusoff Mohd Noor (BN)

3. Abdul Halim Sher Jung (GTA)

4. Razak Ridzuan (PH)5. Mohd Akmal Azhar (WARISAN)

P.043: BAGAN PRU15

1. Dr Tan Chuan Hong(BN-MCA)

2. Lim Guan Eng(PH-DAP)

3. Oh Teik Choon(PN-Bersatu)

4. Mohammed Hafiz Mohamed Abu Bakar(Pejuang-IMAN)

P.044: PERMATANG PAUH PRU15

1. Datuk Mohd Zaidi Mohd Said (BN-UMNO)

2. Muhammad Fawwaz Mohamad Jan(PN-PAS)

3. Mohd Nasir Othman(Pejuang-Putra)

4. Nurul Izzah Anwar(PH-PKR)

P.045: BUKIT MERTAJAM PRU15

1. Sim Chee Keong(PH-DAP)

2. Tan Yang Pang (BN-MCA)

3. Koh Tien Yew(PN-PAS)

P.046: BATU KAWAN PRU15

1. Lee Ah Leong(PRM)

2. Chow Kon Yeow(PH-DAP)

3. Datuk Tan Lee Huat (BN-MCA)

4. Wong Chia Zhen(PN-Gerakan)

5. Ong Chin Wen(Warisan)

P.047: NIBONG TEBAL PRU15

1. Fadhlina Sidek(PH-PKR)

2. Datuk Dr Mansor Othman(PN-Bersatu)

3. Datuk Seri Thanenthiran Ramankutty(BN-MMSP)

4. Goh Kheng Huat(Bebas/IND)

P.048: BUKIT BENDERA PRU15

1. Syerleena Abdul Rashid(PH-DAP)

2. Teh Yee Cheu(PRM)

3. Hng Chee Wey(PN-Gerakan)

4. Huan Xin Yun(BN-PCM)

5. Razalif Mohamad Zain(Bebas/IND)

P.049: TANJONG PRU15

1. Lim Hui Ying(PH-DAP)

2. Tan Kim Nee(BN-MCA)

3. H'ng Khoon Leng(PN-Gerakan)

P.050: JELUTONG PRU15

1. Sanisvara Nethaji Rayer Rajaji(PH-DAP)

2. Datuk Baljit Singh Jigiri Singh(PN-Gerakan)

3. Koh Swee Yong(PRM)

4. Mohamed Yacoob Mohamed Noor(Bebas/IND)

5. Datuk Loganathan Thoraisamy(BN-IPF)

6. Lim Huat Poh(Warisan)

P.051: BUKIT GELUGOR PRU15

1. Thinagaranabhan Padmanabhan(PN-Bersatu)

2. Ramkarpal Singh Karpal Singh(PH-DAP)

3. Wong Chin Chong(BN-MCA)

P.052: BAYAN BARU PRU15

1. Saw Yee Fung(BN-MCA)

2. Ooi Chuan Aun(Warisan)

3. Ravinder Singh Mall Singh (PRM)

4. Kan Chee Yuen(Bebas/IND)

5. Sim Tze Tzin(PH-PKR)

6. Oh Tong Keong(PN-Gerakan)

P.053: BALIK PULAU PRU15

1. Datuk Shah Headan Ayoob Shah(BN-UMNO)

2. Datuk Muhammad Bakhtiar Wan Chik(PH-PKR)

3. Datuk Seri Johnny Ch'ng Ewe Gee (Bebas/IND)

4. Muhammad Harris Idaham Abdul Rashid(PN-Bersatu)

5. Datuk Seri Sabaruddin Ahmad(Bebas/IND)

6. Fazli Mohammad(Pejuang)


P.054: GERIK PRU15

1. Datuk Dr Asyraf Wajdi Dusuki (BN-UMNO)

2. Fathul Huzir Ayob (PN-Bersatu)

3. Ahmad Tarmizi Mohd Jam (PH-DAP)

P.055 LENGGONG PRU15

1. Datuk Seri Dr Shamsul Anuar Nasarah (BN-UMNO)

2. Jurey Latiff Mohd Rosli (PH-PKR)

3. Muhamad Rif'aat Razman (PN-PAS)

P.056: LARUT PRU15

1. Auzaie Fadzlan Shahidi (Pejuang-Berjasa)

2. Zolkharnain Abidin (PH-Amanah)

3. Mohd Shafiq Fhadly Mahmud (BN-UMNO)

4. Datuk Seri Hamzah Zainudin (PN-Bersatu)

P.057: PARIT BUNTAR PRU15

1. Datuk Seri Dr Mujahid Yusuf Rawa (PH-Amanah)

2. Imran Mohd Yusof (BN-UMNO)

3. Rohijas Md Sharif (Pejuang)

4. Mohd Misbahul Munir Masduki (PN-PAS)

P.058: BAGAN SERAI PRU15

1. Datuk Idris Ahmad (PN-PAS)

2. Ahmad Luqman Ahmad Yahaya (Pejuang)

3. Zul Helmi Ghazali (BN-UMNO)

4. Siti Aishah Shaik Ismail (PH-PKR)

P.059: BUKIT GANTANG PRU15

1. Datuk Syed Abu Hussin Hafiz Syed Abdul Fasal (PN-Bersatu)

2. Mohd Shukri Mohd Yusoff (Pejuang)

3. Fakharuldin Mohd Hashim (PH-Amanah)

4. Mohammad Sollehin Mohamad Tajie (BN-UMNO)

P.060: TAIPING PRU15

1. Neow Choo Seong(BN-MCA)

2. M. Mohganan (Bebas/IND)

3. Wong Kah Woh(PH-DAP)

4. Datuk See Tean Seng(PN-Gerakan)

5. Dr A. Rama Moorthy @ Steven Ram(Bebas/IND)

6. Leow Thye Yih(Bebas/IND)

P.061: PADANG RENGAS PRU15

1. Kapten Azahari Hasan(PN-Bersatu)

2. Datuk Mohd Arrif Abdul Majid(BN-UMNO)

3. Muhammad Kamil Abdul Munim(PH-PKR)

P.062 SUNGAI SIPUT PRU15

1. R. Indrani (Bebas/IND)

2. Baharudin Kamarudin (Bebas/IND)

3. Tan Sri S.A. Vigneswaran (BN-MIC)

4. S. Kesavan (PH-PKR)

5. Ahmad Fauzi Mohd Jaafar (Pejuang)

6. N. Rajah (Bebas/IND)

7. Datuk Seri G. Irudianathan (PN-Bersatu)

P.063: TAMBUN PRU15

1. Datuk Seri Anwar Ibrahim (PH-PKR)

2. Datuk Aminuddin Md Hanafiah (BN-UMNO)

3. Abdul Rahim Tahir (Pejuang-Calon Langsung/Direct Candidate)

4. Datuk Seri Ahmad Faizal Azumu (PN-Bersatu)

P.064: IPOH TIMOR PRU15

1. Nor Afzainizam Salleh (PN-BERSATU)

2. Ng Kai Cheong (BN-MCA)

3. Lee Chuan How (PH)

P.065: IPOH BARAT PRU15

1. Low Guo Nan (BN-MCA)

2. M. Kulasegaran (PH-DAP)

3. Chek Kwong Weng (PN-Gerakan)

4. Tan Sri M. Kayveas (Bebas-IND)

P.066: BATU GAJAH PRU15

1. Teoh Chin Chong (BN-MCA)

2. V. Sivakumar (PH-DAP)

3. Woo Cheong Yuen (PN-Gerakan)

P.067: KUALA KANGSAR PRU15

1. Datuk Iskandar Dzulkarnain Abdul Khalid(PN-Bersatu)

2. Datuk Maslin Sham Razman(BN-UMNO)

3. Yusmalia Mohamad Yusof(Pejuang)

4. Ahmad Termizi Ramli(PH-Amanah)

P.068: BERUAS PRU15

1. Datuk Ngeh Koo Ham(PH-DAP)

2. Ong Kean Sing(PN-Gerakan)

3. Ding Siew Chee(BN-MCA)

P.069: PARIT PRU15

1. Muhammad Ismi Mat Taib (PN-PAS)

2. Nurthaqaffah Nordin (PH-Amanah)

3. Datuk Mohd Nizar Zakaria (BN-UMNO)

4. Faizol Fadzli Mohamed (Pejuang)

P.070: KAMPAR PRU15

1. Datuk Lee Chee Leong (BN-MCA)

2. Wong Oi Foon (PN-Gerakan)

3. Chong Zhemin (PH-DAP)

4. Leong Cheok Lung (Warisan)

P.071: GOPENG PRU15

1. Muhammad Farhan Abdul Rahim (PN-Bersatu)

2. Ting Zhao Song (BN-MCA)

3. Tan Kar Hing (PH-DAP)

4. G. Balachandran (Warisan)

P.072: TAPAH PRU15

1.K Saraswathy ( PH)

2.Datuk Muhammad Yadzan Mohammad (PN)

3.Mohamed Akbar Sherrif Ali Yasin ( WARISAN)

4.Datuk M Sarawanan (BN)

5.M Kathiravan ( Bebas - Simbol Kunci)

6.Mior Nor Haidir Suhaimi (GTA)

P.073: PASIR SALAK PRU15

1. Khairul Azwan Harun (BN-UMNO)

2. Nik Omar Nik Abdul Aziz (PH-PKR)

3. Jamaluddin Yahya (PN-PAS)

4. Zairol Hizam Zakaria (Pejuang-Putra)

P.074: LUMUT PRU15

1. Datuk Seri Dr Zambry Abd Kadir (BN-UMNO)

2. Datuk Dr Mohd Hatta Md Ramli (PH-Amanah)

3. Komander (B) Nordin Ahmad Ismail (PN-Bersatu)

4. Mohd Isnin Ismail @ Ibrahim Khan (Warisan)

5. Mazlan Abdul Ghani (Pejuang)

P.075 BAGAN DATUK PRU15

1. Dr Muhammad Faiz Na'aman (PN-Bersatu)

2. Mohamed Tawfik Tun Dr Ismail (Bebas/IND)

3. Datuk Seri Shamsul Iskandar Mohd Akin (PH-PKR)

4. Datuk Seri Ahmad Zahid Hamidi (BN-UMNO)

P.076 TELUK INTAN PRU15

1. Zainol Fadzi Paharudin (PN-BERSATU)

2. Amir Khusyairi Mohamad Tanusi (PEJUANG)

3. Murugiah Thopasamy (BN-MIC)

4. Nga Kor Ming (PH)

P.077 TANJONG MALIM PRU15

1. Datuk Nolee Ashilin Mohammed Radzi (PN-BERSATU)

2. Chang Lih Kang (PH-PKR)

3. Amir Hamzah Abdul Rajak (PEJUANG-IMAN)

4. Mah Hang Soon (BN-MCA)

5. Jamaluddin Mohd Radzi (Bebas)

6. Izzat Johari (Bebas)


P.078: CAMERON HIGHLANDS PRU15

1. Ramli Mohd Nor (BN UMNO)

2. Abdul Rasid Bin MohamedAli (PN-BERSATU)

3. Chiong Yoke Kong (PH-DAP)

P.079: LIPIS PRU15

1. Datuk Mohamad Shahrum Osman(PN-Bersatu)

2. Aishaton Abu Bakar(Pejuang)

3. Tengku Zulpuri Shah Raja Puji(PH-DAP)

4. Datuk Seri Abdul Rahman Mohamad(BN-UMNO)

P.080: RAUB PRU15

1. Chow Yu Hui(PH-DAP)

2. Norkhairul Anuar Mohamed Nor(Pejuang)

3. Datuk Chong Sin Woon(BN-MCA)

4. Datuk Mohd Fakrunizam Ibrahim(PN-Bersatu)

P.081: JERANTUT PRU15

1. Datuk Dr Hassan Basri Awang Mat Dahan(PH-PKR)

2. Datuk Mohd Zukarmi Abu Bakar(BN-UMNO)

3. Khairil Nizam Khirudin(PN-PAS)

P.082: INDERA MAHKOTA PRU15

1. Dr Mohamad Nor Sundari(Pejuang-Berjasa)

2. Datuk Seri Saifuddin Abdullah(PN-Bersatu)

3. Zuraidi Ismail(PH-PKR)

4. Datuk Quek Tai Seong(BN-MCA)

P.083: KUANTAN PRU15

1. Datuk Ab Hamid Mohd Nazahar(BN-UMNO)

2. Fuziah Salleh(PH-PKR)

3. Wan Razali Wan Nor(PN-PAS)

4. Anuar Mohd Tajuddin(Pejuang)

P.084: PAYA BESAR PRU15

1. Aireroshairi Roslan(PN-PAS)

2. Rosminahar Mohd Amin(Pejuang)

3. Ahmad Azam Mohamad Salleh(PH-Amanah)

4. Datuk Mohd Shahar Abdullah(BN-UMNO)

P.085: PEKAN PRU15

1. Datuk Seri Sh Mohmed Puzi Sh Ali(BN-UMNO)

2. Mohd Naim Zainal Abidin(PH-PKR)

3. Tengku Zainul Hisham Tengku Hussin(Bebas/IND)

4. Mohammad Radhi Abdul Razak(Pejuang)

5. Mohd Fadhil Noor Abdul Karim(PN-PAS)

P.086: MARAN PRU15

1. Muhamad Hafiz Ishak(Bebas/IND)

2. Datuk Seri Shahaniza Shamsuddin(BN-UMNO)

3. Datuk Seri Dr Ismail Abd Muttalib(PN-PAS)

4. Ahmad Shuhor Awang(PH-Amanah)

P.087: KUALA KRAU PRU15

1. Datuk Seri Dr Ismail Mohamed Said(BN-UMNO)

2. Kamal Ashaari(PN-PAS)

3. Juhari Osman(PH-Amanah)

4. Datuk Dr Shahruddin Mohamed Salleh(Pejuang)

P.088: TEMERLOH PRU15

1. Datuk Seri Mohd Sharkar Shamsudin(BN-UMNO)

2. Salamiah Mohd Nor(PN-PAS)

3. Mohd Hasbie Muda(PH-Amanah)

4. Aminuddin Yahaya(Pejuang-Gagasan Bangsa)

P.089: BENTONG PRU15

1. Mohd Khalil Abdul Hamid(Bebas/IND)

2. Young Syefura Othman(PH-DAP)

3. Tan Sri Liow Tiong Lai(BN-MCA)

4. Datuk Roslan Hassan(PN-Bersatu)

5. Wong Tack(Bebas/IND)

P.090: BERA PRU15

1. Asmawi Harun(PN-Bersatu)

2. Datuk Seri Ismail Sabri Yaakob(BN-UMNO)

3. Abas Awang(PH-PKR)

P.091: ROMPIN PRU15

1. Hamizi Hussain(Bebas/IND)

2. Datuk Seri Hasan Arifin(BN-UMNO)

3. Datuk Abdul Khalib Abdullah(PN-Bersatu)

4. Erman Shah Jaios(PH-PKR)


P.092: SABAK BERNAM PRU15

1. Idris Md Yusof(Pejuang-Gagasan Bangsa)

2. Datuk Dr Abd Rahman Bakri(BN-UMNO)

3. Kalam Salan(PN-Bersatu)

4. Shamsul Ma'arif Ismail(PH-Amanah)

P.093: SUNGAI BESAR PRU15

1. Datuk Seri Jamal Md Yunos(BN-UMNO)

2. Asmawar Samat @ Samad(Pejuang-Putra)

3. Datuk Muslimin Yahaya(PN-Bersatu)

4. Saipolyazan Mat Yusop(PH-PKR)

P.094: HULU SELANGOR PRU15

1. Azlinda Baroni (Bebas/IND)

2. Datuk T. Mohan (BN-MIC)

3. Harumaini Omar (Pejuang)

4. Dr. N. Sathia Prakash (PH-PKR)

5. Haniza Talha (PBM)

6. Mohd Hasnizan Harun (PN-PAS)

P095 PARLIMEN TANJONG KARANG PRU15

1. Azlan Sani Zawawi (PEJUANG)

2. Mohd Rosni Mastol (Bebas)3. Kapten (B) Datuk Dr Zulkafperi Hanafi (PN)

4. Siti Rahayu Baharin (PH+MUDA)

5. Datuk Habibah Mohd Yusof (BN)

P.096: KUALA SELANGOR PRU15

1. Tengku Datuk Seri Zafrul Tengku Abdul Aziz(BN-UMNO)

2. Mohd Shaid Rosli(Pejuang)

3. Datuk Seri Dr Dzulkefly Ahmad(PH-Amanah)

4. Mohd Noor Mohd Sahar(PN-PAS)

P.097: SELAYANG PRU15

1. Datuk Abdul Rashid Asari(PN-Bersatu)

2. Chan Wun Hoong(BN-MCA)

3. Sallehudin Amiruddin(Pejuang)

4. Muhammad Zaki Omar (Bebas/IND)

5. William Leong Jee Keen(PH-PKR)

P.098: GOMBAK PRU15

1. Datuk Seri Mohamed Azmin Ali(PN-Bersatu)

2. Datuk Seri Amirudin Shari(PH-PKR)

3. Datuk Dr Aziz Jamaludin Mhd Tahir(Pejuang-Putra)

4. Zulkifli Ahmad(Bebas/IND)

5. Datuk Megat Zulkarnain Omardin(BN-UMNO)

P.099: AMPANG PRU15

1. Rodziah Ismail(PH-PKR)

2. Ivone Low Yi Wen(BN-MCA)

3. M Raveendran(Bebas/IND)

4. Datuk Zuraida Kamaruddin(PBM)

5. Dr Nurul Ashikin Mabahwi(Pejuang)

6. Lai Wai Chong(Warisan)

7. Sasha Lyna Abdul Latif(PN-Bersatu)

8. Muhammad Shafiq Izwan Mohd Yunos(Bebas/IND)

9. Tan Hua Meng(Bebas/IND)

P.100: PANDAN PRU15

1. Rafizi Ramli(PH-PKR)

2. Tan Sri Ong Tee Keat(Warisan)

3. Muhammad Farique Zubir Albakri(PN-PAS)

4. Nadia Hanafiah(Pejuang-Gagasan Bangsa)

5. Datuk Leong Kok Wee(BN-MCA)

P.101: HULU LANGAT PRU15

1. Mohd Sany Hamzan(PH-Amanah)

2. Datuk Markiman Kobiran(Pejuang)

3. Abdul Rahman Jaafar(Warisan)

4. Datuk Johan Abd Aziz(BN-UMNO)

5. Mohamed Noortheen Ahamed Mustafa(Bebas/IND)

6. Datuk Dr Mohd Radzi Abd Latif(PN-Bersatu)

P.102: BANGI PRU15

1. Muhammad Nazrul Hakim Md Nazir(PN-PAS)

2. Jamal Hisham Hashim(Bebas/IND)

3. Datuk Hoh Hee Lee(BN-MCA)

4. Muhammad Fauzi Hasim(Bebas/IND)

5. M. Suthan (Bebas/IND)

6. Chee Chee Meng(PRM)

7. Syahredzan Johan(PH-DAP)

8. Annuar Salleh(Pejuang-Berjasa)

P.103: PUCHONG PRU15

1. Yeo Bee Yin(PH-DAP)

2. Kuan Chee Heng(Bebas/IND)

3. Datuk Seri Syed Ibrahim Kader(BN-KIMMA)

4. Chew Jyh Gang(PN-Gerakan)

P.104: SUBANG PRU15

1. Ang Hiang Ni(PN-Gerakan)

2. Dr Kow Cheong Wei(BN-MCA)

3. Wong Chen(PH-PKR)

P.105: PETALING JAYA PRU15

1. Datuk Mohamad Ezam Mohd Nor(PRM)

2. K.J. John Joan Kuruvilla(Bebas/IND)

3. Chew Hian Tat(BN-MCA)

4. Mazween Mokhtar(Pejuang-Gagasan Bangsa)

5. Theng Book (PN-Bersatu)

6. Lee Chean Chung(PH-PKR)

P.106: DAMANSARA PRU15

1. Gobind Singh Deo(PH-DAP)

1. Lim Si Ching(PN-Gerakan)

2. Tan Gim Tuan(BN-MCA)

P.107: SUNGAI BULOH PRU15

1. Ahmad Jufliz Faiza (PRM)

2. Mohd Akmal Mohd Yusoff (Pejuang)

3. Nurhaslida Basri (Bebas/IND)

4. Khairy Jamaluddin (BN-UMNO)

5. Syed Abdul Razak Syed Long Alsagoff (Bebas/IND)

6. Datuk R. Ramanan (PH-PKR)

7. Mohd Ghazali Md Hamin (PN-PAS)

P.108: SHAH ALAM PRU15

1. Azli Yusof (PH)

2. Muhammad Rafique Rashid Ali (GTA)

3. Hizatul Isham Abdul Jalil (BN)

4. Dr Afif Bahardin (PN)

P.109: KAPAR PRU15

1. Muhammad Noor Azman @ Noor Hizam(BN-UMNO)

2. Daroyah Alwi(PBM)

3. Mohd Pathan Hussin(Pejuang-Berjasa)

4. Dr. Halimah Ali(PN-PAS)

5. Rahim Awang(Warisan)

6. VP Sevelinggam (Bebas/IND)

7. Datuk Abdullah Sani Abdul Hamid(PH-PKR)

P.110: KLANG PRU15

1. P. Jaya Chandran(PN-Bersatu)

2. Mohd Hedrhin Ramli(Bebas/IND)

3. Tee Hooi Ling(BN-MCA)

4. Loo Cheng Wee(Warisan)

5. S. Chandrasegar(PRM)

6. V Ganabatirau(PH-DAP)

7. JR Deepak Jaikishan(Bebas/IND)

P.111: KOTA RAJA PRU15

1. Fahmi Bazlan Muda(Pejuang-Berjasa)

2. Mohamed Diah Baharun(PN-PAS)

3. K. Kumar(Bebas/IND)

4. D. Kajendran(BN-MIC)

5. Mohamad Sabu(PH-Amanah)

6. P Raveetharan(Bebas/IND)

7. Sarah Afiqah Zainol Arif(PRM)

8. S Surendhar(Bebas/IND)

P.112: KUALA LANGAT PRU15

1. Zanariah Jumhuri(Bebas/IND)

2. Datuk M. Mohana(BN-MIC)

3. Ridzuan Abdullah(Pejuang-Gagasan Bangsa)

4. Datuk Dr Ahmad Yunus Hairi(PN-PAS)

5. M. Ganeskumar (PRM)

6. G. Manivanan(PH-PKR)

P.113: SEPANG PRU15

1. Mohd Syahrul Amri Mat Sari(Bebas/IND)

2. Datin Che Asmah Ibrahim (Pejuang)

3. Mohd Daud Leong Abdullah(PUR)

4. Raj Munni @ Aiman Athirah Sabu(PH-Amanah)

5. M Muneswaran(Bebas/IND)

6. Datuk Seri Rina Mohd Harun(PN-Bersatu)

7. Anuar Basiran(BN-UMNO)

8. R Nageswaran (PRM)


P.114: KEPONG PRU15

1. Phaang Jing Fatt(PN-Gerakan)

2. Young Shang Yi(Warisan)

3. Yap Zheng Hoe(BN-MCA)

4. Lim Lip Eng(PH-DAP)

5. Yee Poh Ping(Bebas/IND)

P.115: BATU PRU15

1. Siti Kasim(Bebas/IND)

2. Tian Chua(Bebas/IND)

3. P Prabakaran(PH-PKR)

4. Zulkifli Fattah(Bebas/IND)

5. Too Gao Lan(Bebas/IND)

6. Wan Azliana Wan Adnan (Pejuang)

7. Azhar Yahya (PN-PAS)

8. Naganathan Pillai(Warisan)

9. A Kohilan Pillay(BN-MIC)

10. Nur Fathiah Syazwana @ Cleo(Bebas/IND)

P.116: WANGSA MAJU PRU15

1. Zahir Hassan(PH-PKR)

2. Wee Choo Keong(Warisan)

3. Datuk Seri Dr Mohd Shafei Abdullah(BN-UMNO)

4. Raveentheran Suntheralingam (Bebas/IND)

5. Nuridah Mohd Salleh(PN-PAS)

6. Norzaila Arifin(Pejuang-Putra)

P.117: SEGAMBUT PRU15

1. V. Prabagaran(PN-Gerakan)

2. Datuk Daniel Ling Sia Chin(BN-MCA)

3. Hannah Yeoh(PH-DAP)

P.118 SETIAWANGSA PRU15

1. Nik Nazmi Nik Ahmad (PH)

2. Bibi Sunita Sakandar Khan (PEJUANG )

3. Izudin Ishak (BN)

4. Lim Yen Tiong (BEBAS)

5. Mior Rosli Mior Mohd Jaafar (BEBAS)

6. Nurul Fadzilah Kamaluddin (PN)

P.119 TITIWANGSA PRU15

1. Datuk Seri Johari Abdul Ghani (BN)

2. Khalid Abdul Samad (PH)

3. Dr Rosni Adam (PN)

4. Datuk Seri Khairuddin Abu Hassan (GTA)

P.120: BUKIT BINTANG PRU15

1.Chen Win Keong(PN-Bersatu)

2.Fong Kui Lun(PH-DAP)

3.Tan Teik Peng(BN-MCA)

P.121: LEMBAH PANTAI PRU15

1.Noor Asmah Mohd Razalli(Pejuang-Putra)

2. Fauzi Abu Bakar(PN-PAS)

3.Ahmad Fahmi Mohamed Fadzil(PH-PKR)

4. Datuk Ramlan Shahean @ Askolani(BN-UMNO)

P.122: SEPUTEH PRU15

1. Lee Kah Hing(BN-MCA)

2. Alan Wong Yee Yeng(PN-Gerakan)

3. Lian Choy Ling(Bebas/IND)

4. Teresa Kok Suh Sim(PH-DAP)

5. Lee Wai Hong(Bebas/IND)

P.123: CHERAS PRU15

1. Tan Kok Wai(PN-DAP)

2. Chong Yew Chuan(BN-MCA)

3. Chin Yoke Kheng(PN-Bersatu)

P.124: BANDAR TUN RAZAK PRU15

1. Datin Seri Dr Wan Azizah Wan Ismail(PH-PKR)

2. Datuk Chew Yin Keen(BN-MCA)

3. Datuk Kamarudin Jaffar(PN-Bersatu)

P.125 PUTRAJAYA PRU15

1. Datuk Seri Tengku Adnan Tengku Mansor (BN)

2. Datuk Dr Mohd Radzi Md Jidin (PN)

3. Dr Noraishah Mydin Abd Aziz ( PH)

4. Mohd Rosli Ramli (GTA)


P.126: JELEBU PRU15

1. Ahmad Fakri Abu Samah(Pejuang-Putra)

2. Datuk Seri Jalaludin Alias(BN-UMNO)

3. Datuk Zulkefly Mohamad Omar(PH-Amanah)

4. Zaharuddin Baba Samion(PN-Bersatu)

P.127: JEMPOL PRU15

1. Muhammad Noraffendy Mohd Salleh(PN-Bersatu)

2. Mohd Khalid Mohd Yunus(Pejuang-Putra)

3. Datuk Shamsulkahar Mohd Deli(BN-UMNO)

4. Norwani Ahmat(PH-Amanah)

P.128: SEREMBAN PRU15

1. Anthony Loke Siew Fook(PH-DAP)

2. Izzat Lesly(BEBAS)

3. Felica Wong (BN-MCA)

4. Mohamad Jani Ismail(Pejuang)

5. Mohd Fadli Che Me(PN-PAS)

P.129: KUALA PILAH PRU15

1. Kamarulzaman Kamdias (Pejuang)

2. Datuk Eddin Syazlee Shith (PN)

3. Datuk Azman Idris (Warisan)

4. Nor Azman Mohamad (PH)5. Datuk Adnan Abu Hassan (BN)

P.130: RASAH PRU15

1. Ng Kian Nam(BN-MCA)

2. Datuk Choong Vee Hing(PN-Gerakan)

3. Cha Kee Chin(PH-DAP)

P.131: REMBAU PRU15

1. Mohd Nazree Mohd Yunus(PN-Bersatu)

2. Datuk Seri Mohamad Hasan (BN-UMNO)

3. Jufitri Joha(PH-PKR)

4. S. Tinagaran(PSM)

5. Ramly Awalluddin(Pejuang)

P.132 PORT DICKSON PRU15

1. Datuk Seri Aminuddin Harun (PH)

2. Datuk P Kamalanathan (BN)

3. Rafiei Mustapha (PN)

4. Ahmad Idham Ahmad Nadzri (GTA)


P.133: TAMPIN PRU15

1. Datuk Mohd Isam Mohd Isa(BN-UMNO)

2. Zamani Ibrahim(Pejuang-Berjasa)

3. Abdul Halim Abu Bakar (PN-PAS)

4. Muhammad Faiz Fadzil(PH-Amanah)

P.134: MASJID TANAH PRU15

1. Abdul Hakim Abdul Wahid (BN-UMNO)

2. Datuk Mas Ermieyati Samsudin(PN-Bersatu)

3. Mutalib Uthman (MUDA)

4. Handrawirawan Abu Bakar (Pejuang)

P.135: ALOR GAJAH PRU15

1. Shahril Sufian Hamdan(BN-UMNO)

2. Adly Zahari(PH-Amanah)

3. Datuk Seri Mohd Redzuan Md Yusof(PN-Bersatu)

4. Muhammad Nazriq Abdul Rahman(Pejuang-Berjasa)

P.136: TANGGA BATU PRU15

1. Ghazali Abu(Pejuang-Putra)

2. Shahril Mahmood(Bebas/IND)

3. Dr Rusnah Aluai(PH-PKR)

4. Bakri Jamaluddin(PN-PAS)

5. Datuk Lim Ban Hong(BN-MCA)

P.137: HANG TUAH JAYA PRU15

1. Adam Adli Abd Halim(PH-PKR)

2. Sheikh Ikhzan Sheikh Salleh(Pejuang)

3. Datuk Mohd Ridhwan Mohd Ali(BN-UMNO)

4. Mohd Azrudin Md Idris(PN-Bersatu)

P.138: KOTA MELAKA PRU15

1. Khoo Poay Tiong(PH-DAP)

2. Kon Qi Yao(BN-MCA)

3. Suhaime Borhan Hing(PN-Gerakan)

4. Dato' Dr. Norazlanshah Hazali (Bebas/IND)

P.139: JASIN PRU15

1. Datuk Harun Mohamed(PH-Amanah)

2. Datuk Roslan Ahmad(BN-UMNO)

3. Mohd Daud Nasir(Pejuang-Calon Langsung/Direct Candidate)

4. Zulkifli Ismail(PN-PAS)


P.140: SEGAMAT PRU15

1. Syed Hairoul Faizey Syed Ali(Pejuang-Putra)

2. Tan Sri M. Ramasamy (BN-MIC)

3. R. Yuneswaran(PH-PKR)

4. P. Poobalan (PN-Bersatu)

P.141: SEKIJANG PRU15

1. Md Salleheen Mohamad(BN-UMNO)

2. Uzzair Ismail (PN-Bersatu)

3. Dr Mohd Zohar Ahmad(Warisan)

4. Dr Zaliha Mustafa(PH-PKR)

5. Mohd Saiful Faizal Abd Halim(Pejuang-Putra)

P.142: LABIS PRU15

1. Alvin Chang Teck Kiam(PN-Bersatu)

2. Pang Hok Liong(PH-DAP)

3. Datuk Chua Tee Yong(BN-MCA)

P.143 PAGOH PRU15

1. Tan Sri Muhyiddin Yassin (PN)

2. Datuk Seri Razali Ibrahim (BN)

3. Iskandar Shah (PH)

P.144: LEDANG PRU15

1. Syed Ibrahim Syed Noh(PH-PKR)

2. Zainal Bahrom A. Kadir(Bebas/IND)

3. Yunus Mustakim(Bebas/IND)

4. Rafidah Ridwan(Pejuang)

5. Datuk Hamim Samuri(BN-UMNO)

6. Zaidi Abd Majid (PN-Bersatu)

P.145: BAKRI PRU15

1. RS CHELVA (PN)

2. CHRIS LEE CHING YONG (BN)

3. TAN HONG PIN (PH)

4. HARON JAFFAR (BEBAS

P.146: MUAR PRU15

1. Mohd Helmy Abd Latif(BN-UMNO)

2. Abdullah Husin (PN-PAS)

3. Syed Saddiq Syed Abdul Rahman (MUDA)

P.147: PARIT SULONG PRU15

1. Datuk Seri Noraini Ahmad(BN-UMNO)

2. Dr Abdul Karim Deraman(PN-PAS)

3. Mohd Faizal Dolah (PH-Amanah)

P.148 AYER HITAM PRU15

1. Datuk Seri Dr Wee Ka Siong (BN)

2. Sheikh Umar Baghrib Ali (PH)

3. Muhammad Syafiq A Aziz (PN)

P.149: SRI GADING PRU15

1. Aminolhuda Hassan(PH-Amanah)

2. Zanariyah Abdul Hamid(PN-PAS)

3. Datuk Mohd Lassim Burhan(BN-UMNO)

4. Mahdzir Ibrahim(Pejuang)

P.150: BATU PAHAT PRU15

1. Onn Abu Bakar (PH-PKR)

2. Zahari Osman@Othman(PRM)

3. Ishak@Mohd Farid Siraj(BN-UMNO)

4. Nizam Bashir Abdul Kariem Bashir(Pejuang)

5. Datuk Mohd Rashid Hasnon(PN-Bersatu)

P.151 SIMPANG RENGGAM PRU15

1. Dr Maszlee Malik (PH)

2. Datuk Seri Hasni Mohamad (BN)

3. Kamal Kusmin (GTA)4. Mohd Fazrul Kamat (PN)

P.152: KLUANG PRU15

1. Gan Ping Shou @ Gan Ping Sieu(BN-MCA)

2. Wong Shu Qi (PH-DAP)

3. U. Ramendran (Bebas/IND)

4. Dzulkarnain Alias(PN-Bersatu)

P153 SEMBRONG PRU15

1. Datuk Seri Hishammuddin Hussein (BN)

2. Hasni Abas (PH)

3. Aziz Ismail (PN)

P.154: MERSING PRU15

1. Fatin Zulaikha Zaidi (PH-DAP)

2. Ismail Don(Bebas/IND)

3. Muhammad Islahuddin Abas(PN-Bersatu)

4. Nurfatimah Ibrahim(Pejuang)

5. Datuk Abdul Latif Bandi(BN-UMNO)

P.155: TENGGARA PRU15

1. Manndzri Nasib(BN-UMNO)

2. M Azhar Palal(Pejuang-Putra)

3. Lt Kol (B) Mohd Nazari Mokhtar (PN-PAS)

4. Zuraidah Zainab Mohd Zain(PH-PKR)

P.156: KOTA TINGGI PRU15

1. Datuk Seri Mohamed Khaled Nordin(BN-UMNO)

2. Mohamad Ridhwan Rasman (PN-Bersatu)

3. Onn Jaafar(PH-Amanah)

P.157: PENGERANG PRU15

1. Fairulnizar Rahmat(PN-Bersatu)

2. Datuk Seri Azalina Othman Said(BN-UMNO)

3. Datuk Seri Che Zakaria Mohd Salleh (PH-Amanah)

P.158: TEBRAU PRU15

1. Jimmy Puah Wee Tse (PH)

2. Mohamad Isa Mohamad Basir (PN)

3. Nicole Wong Siaw Ting (BN)

P159 PASIR GUDANG PRU15

1. Noor Azleen Ambrose (BN)

2. Hassan Abdul Karim (PH)

3. Mohammad Raffi Beran (PEJUANG)

4. Mohamad Farid Abdul Razak (PN)

P.160: JOHOR BAHRU PRU15

1. Johan Arifin Mohd Ropi(BN-UMNO)

2. Mohd Mohtaj Yacob(PN-Bersatu)

3. Mohd Akhiri Mahmood(Pejuang)

4. Akmal Nasrullah Mohd Nasir(PH-PKR)

P161 PULAI PRU15

1. Datuk Nur Jazlan Mohamed (BN)

2. Loh Kah Yong (PN)

3. Datuk Seri Salahuddin Ayub (PH)

P.162: ISKANDAR PUTERI PRU15

1. Tan Nam Cha (PN-Bersatu)

2. Datuk Jason Teoh Sew Hock (BN-MCA)

3. Liew Chin Tong(PH-DAP)

P.163: KULAI PRU15

1. Chua Jian Boon (BN)

2. Teo Nie Ching (PH)

3. Datuk Tan Chin Hock (PN)

P.164: PONTIAN PRU15

1. Datuk Isa Ab Hamid(PN-Bersatu)

2. Datuk Seri Ahmad Maslan(BN-UMNO)

3. Shazwan Zdainal Abidin(PH-DAP)

4. Jamaluddin Mohamad(Pejuang)

P.165: TANJUNG PIAI PRU15

1. Najwah Halimah Ab Alim(PN-Bersatu)

1. Datuk Seri Dr Wee Jeck Seng (BN-MCA)

3. Lim Wei Jiet (MUDA)


P.166: LABUAN PRU15

1. Datuk Seri Ramle Mat Daly(Pejuang-Putra)

2. Datuk Suhaili Abd Rahman(PN-Bersatu)

3. Datuk Bashir Alias(BN-UMNO)

4. Datuk Dr Ramli Tahir(PH-Amanah)

5. Datuk Rozman Isli(Warisan)

6. Dayang Rusimah @ Raynie Mohd Din(PBM)

P.167: KUDAT PRU15

1. Datuk Seri Ruddy Awah(GRS-Bersatu)

2. Nur Alya Humaira Usun Abdullah(Pejuang)

3. Rashid Harun(Warisan)

4. Verdon Bahanda(Bebas/IND)

5. Thonny Chee(PH-PKR)

P.168: KOTA MARUDU PRU15

1. Mohd Azmi Zulkiflee(Pejuang)

2. Shahrizal Denci(MUDA)

3. Norman Tulang(Bebas/IND)

4. Datuk Jilid Kuminding(Warisan)

5. Datuk Seri Dr Maximus Ongkili(GRS-PBS)

6. Datuk Wetrom Bahanda(KDM)

P169 KOTA BELUD PRU15

1. Datuk Seri Abdul Rahman Dahlan (BN)

2. Isnaraissah Munirah Majilis (WARISAN)

3. Madeli @ Modily Bangali (PH)

P.170: TUARAN PRU15

1. Datuk Seri Madius Tangau(PH-UPKO)

2. Boby Lewat(Bebas/IND)

3. Noortaip Suhaili @ Sualee(Bebas/IND)

4. Jo-Anna Sue Henly Rampas(Warisan)

5. Muminin Norbinsha(Pejuang)

6. Datuk Joniston Bangkuai(GRS-PBS)

P.171: SEPANGGAR PRU15

1. Datuk Mohd Azis Jamman(Warisan)

2. Datuk Yakub Khan(BN-UMNO)

3. Yusof Kunchang(Pejuang)

4. Mustapha Sakmud(PH-PKR)

5. Jumardie Lukman(KDM)

P.172: KOTA KINABALU PRU15

1. Yeo Yan Yin(Warisan)

2. Marcel Jude(Bebas/IND)

3. Datuk Seri Winston Liaw Kit Siong(KDM)

4. Chan Foong Hin(PH-DAP)

5. Yee Tsai Yiew(GRS-PBS)

P.173: PUTATAN PRU15

1. Awang Husaini Sahari(PH-PKR)

2. Datuk Shahelmey Yahya(BN-UMNO)

3. Poyne Tudus @ Patrick Payne(Pejuang-IMAN)

4. Ahmad Mohd Said(Warisan)

P.174: PENAMPANG PRU15

1. Datuk Ewon Benedick(PH-UPKO)

2. Richard Jimmy(Bebas/IND)

3. Kenny Chua Teck Ho(GRS-STAR)

4. Datuk Darell Leiking(Warisan)

P.175: PAPAR PRU15

1. Nicholas Sylvester @ Berry(Pejuang)

2. Chin Chuan Siong @ Norbert Chin(Bebas/IND)

3. Henry Shim Chee On(PH-DAP)

4. Johnny Sitamin(Bebas/IND)

5. Ahmad Hassan(Warisan)

6. Datuk Armizan Mohd Ali(GRS-Bersatu)

P.176: KIMANIS PRU15

1. Datuk Mohamad Alamin(BN-UMNO)

2. Dr Daud Yusof(Warisan)

3. Yusop Osman @ Othman(Pejuang)

4. Rowindy Lawrence(PH-UPKO)

5. Amat Mohd Yusof(KDM)

P.177: BEAUFORT PRU15

1. Dikin Musah(PH-PKR)

2. Matlani Sabli (Bebas/IND)

3. Datuk Johan @ Christopher O T Ghani(Bebas/IND)

4. Masri Adul(Warisan)

5. Datuk Siti Aminah Aching(BN-UMNO)

6. Datuk Johair Mat Lani(KDM)

P.178: SIPITANG PRU15

1. Datuk Matbali Musah(GRS-Bersatu)

2. Lahirul Latigu(PH-Amanah)

3. Datuk Adnan Puteh(Warisan)

P.179: RANAU PRU15

1. Apirin Jahalan @ Taufik Sham(PH-PKR)

2. Datuk Jonathan Yassin(GRS-Bersatu)

3. Azizul Julirin(Pejuang)

4. Markus Siton(Warisan)

5. Datuk Ewon Ebin(PBRS)

P.180: KENINGAU PRU15

1. Grelydia Gillod(PH-DAP)

2. Rasinin Koutis(Warisan)

3. Datuk Seri Dr Jeffrey Kitingan(GRS-STAR)

4. Jikulin Nointin @ Anastasius(KDM)

P.181: TENOM PRU15

1. Noorita Sual(PH-DAP)

2. Jamawi Jaafar(BN-UMNO)

3. Riduan Rubin(Bebas/IND)

4. Ukim Buandi(Warisan)

5. Peggy Chaw Zhi Ting(Bebas/IND)

P.182: PENSIANGAN PRU15

1. Jamani Derimin @ Gampalid(Pejuang)

2. Siti Noorhasmahwatty Osman(Warisan)

3. Jekerison Kilan(KDM)

4. Datuk Dr Sangkar Rasam(PH-PKR)

5. Datuk Arthur Joseph Kurup(BN-PBRS)

P.183: BELURAN PRU15

1. Benedict Asmat(BN-UMNO)

2. Rowiena Rasid(Warisan)

3. Hausing Samsudin @Sudin(Pejuang)

4. Datuk Seri Dr Ronald Kiandee(PN-Bersatu)

5. Felix Joseph Saang(PH-UPKO)

P.184: LIBARAN PRU15

1. Nordin Khani(PPRS)

2. Dr Peter Jr Naintin(PH-UPKO)

3. Amdan @ Saban Tumpong(Bebas/IND)

4. Jeffri Pudang(Pejuang)

5. Sh Bokrata Sh Hassan(Warisan)

6. Suhaimi Nasir(BN-UMNO)

P.185: BATU SAPI PRU15

1. Liau Fui Fui (PH)

2.Othman B. Ahmad (Bebas)

3.Narseso P. Juanico (Pejuang)4.Khairul Firdaus B.Akhbar Khan (GRS)5.Alias Sani ( Warisan )

P.186: SANDAKAN PRU15

1. Hu Chang Lik @ Hii Chang Lik(Bebas/IND)

2. Lokeman Hazli Azali(Bebas/IND)

3. Lau Chi Keong(GRS-SAPP)

4. Vivian Wong Shir Yee(PH-DAP)

5. Alex Thien(Warisan)

6. Lita Tan Abdullah(Bebas/IND)

P.187: KINABATANGAN PRU15

1. Mazliwati Abdul Malek(Warisan)

2. Datuk Seri Bung Moktar Radin(BN-UMNO)

P.188: SILAM PRU15

1. Oscar Sia Yu Hock(PH-DAP)

2. Datuk Mohammad Yusof Apdal(Warisan)

3. Datin Maizatul Akmam Alawi(BN-UMNO)

P.189: SEMPORNA PRU15

1. Arastam Pandorog(PH-PKR)

2. Datuk Seri Mohd Shafie Apdal(Warisan)

3. Nixon Abdul Hadi(GRS-Bersatu)

4. Ab Razik @ Ab Rajak Ab Hamid(Pejuang)

P.190: TAWAU PRU15

1. Chen Ket Chuin(Warisan)

2. Chin Chee Syn(Bebas/IND)

3. Mohd Salleh Bacho(Bebas/IND)

4. Datuk Christina Liew(PH-PKR)

5. Herman Amdas(Pejuang)

6. Lo Su Fui (GRS-PBS)

P.191: KALABAKAN PRU15

1. Dr Nur Aini Abdul Rahman(Pejuang)

2. Andi Muhammad Suryady Bandy(BN-UMNO)

3. Ma'mun Sulaiman(Warisan)

4. Muhamad Dhiauddin Hassan(Bebas/IND)

5. Noraini Abd Ghapur(PH-PKR)


P.192: MAS GADING PRU15

1. Sim Min Leong(PBK)

2. Lidang Disen(GPS-PDP)

3. Mordi Bimol(PH-DAP)

P.193 SANTUBON PRU15

1. Nancy Shukri (GPS)

2. Affendi Jeman (Bebas)

3. Mohamad Zen Peli (PH)

P.194: PETRA JAYA PRU15

1. Datuk Seri Fadillah Yusof(GPS-PBB)

2. Sopian Julaihi(PH-PKR)

3. Datuk Othman Abdillah (SEDAR)

P.195: BANDAR KUCHING PRU15

1. Tay Tze Kok (GPS-SUPP)

2. Voon Lee Shan (PSB-Calon Langsung/Direct Candidate)

3. Kelvin Yii Lee Wuen (PH-DAP)

P.196: STAMPIN PRU15

1. Chong Chieng Jen(PH-DAP)

2. Lo Khere Chiang(GPS-SUPP)

3. Lue Cheng Hing(PSB-Calon Langsung/Direct Candidate)

P.197: KOTA SAMARAHAN PRU15

1. RUBIAH WANG (GPS)

2.ABANG ABDUL HALIL ABANG NAILI(AMANAH)

P.198 PUNCAK BORNEO PRU15

1. Datuk Willie Mongin (GPS)

2. Diog Dios (PH)

3. Tomson Ango (PBK)

P.199: SERIAN PRU15

1. Alim Impira(Bebas/IND)

2. Datuk Seri Richard Riot Jaem(GPS-SUPP)

3. Elsiy Tingang(PSB)

4. Learry Jabul(PH-DAP)

P.200: BATANG SADONG PRU15

1. Rodiyah Sapiee(GPS-PBB)

2. Lahaji Lahiya(PH-Amanah)

P.201: BATANG LUPAR PRU15

1. Mohamad Shafizan Kepli(GPS-PBB)

2. Wel @ Maxwel Rojis(PH-Amanah)

3. Hamdan Sani(PN-PAS)

P.202: SRI AMAN PRU15

1. Datuk Seri Doris Sophia Brodie(GPS-PRS)

2. Wilson Entabang(PSB)

3. Datuk Masir Kujat(Bebas/IND)

4. Tay Wei Wei(PH-PKR)

P.203: LUBOK ANTU PRU15

1. Tambat @ Jugah Muyang(PN-Bersatu)

2. Dr Johnichal Rayong Ngipa(PSB)

3. Roy Angau Gingkoi(GPS-PRS)

4. Langga Lias(PH-PKR)

P.204: BETONG PRU15

1. Patrick Kamis(PH-PKR)

2. Hasbie Satar(Bebas/IND)

3. Dr Richard Rapu @ Aman Begri(GPS-PBB)

P.205: SARATOK PRU15

1. Giendam Jonathan Tait(GPS-PDP)

2. Datuk Ali Biju(PN-Bersatu)

3. Ibil Jaya (PH-PKR)

P.206: TANJONG MANIS PRU15

1. Yusuf Abd Wahab(GPS-PBB)

2. Zainab Suhaili(PH-Amanah)

P.207: IGAN PRU15

1. Ahmad Johnie Zawawi(GPS-PBB)

2. Hud Andri Zulkarnaen(PH-Amanah)

P.208: SARIKEI PRU15

1. Datuk Seri Huang Tiong Sii(GPS-SUPP)

2. Roderick Wong(PH-DAP)

P.209: JULAU PRU15

1. JOSEPH SALANG GANDUM (GPS)

2. LARRY SNG WEI SHIEN (PBM)

3. SUSAN GEORGE (PBDS)

4. ELLY LAWAI NGALAI (BEBAS)

P.210: KANOWIT PRU15

1. Mohd Fauzi Abdullah @ Joseph(PH-PKR)

2. Elli Luhat(Bebas/IND)

3. Datuk Aaron Ago Dagang(GPS-PRS)

4. Chen Nguk Fa(Bebas/IND)

5. Michael Lias(Bebas/IND)

P.211: LANANG PRU15

1. Wong Tiing Kiong(Bebas/IND)

2. Priscilla Lau(PSB)

3. Alice Lau Kiong Yieng(PH-DAP)

4. Wong Ching Yong(GPS-SUPP)

P.212: SIBU PRU15

1. Oscar Ling Chai Yew(PH-DAP)

2. Clarence Ting Ing Horh(GPS-SUPP)

3. Datuk Seri Wong Soon Koh(PSB)

P.213: MUKAH PRU15

1. Datuk Hanifah Hajar Taib(GPS-PBB)

2. Abdul Jalil Bujang(PH-PKR)

P.214: SELANGAU PRU15

1. Umpang Sabang(PH-PKR)

2. Edwin Banta(GPS-PRS)

3. Henry Joseph(Bebas/IND)

P.215: KAPIT PRU15

1. Datuk Seri Alexander Nanta Linggi(GPS-PBB)

2. Khusyairy Pangkas Abdullah(PH-PKR)

3. Robert Saweng(PBDSB)

P.216: HULU RAJANG PRU15

1. Abun Sui Anyit(PH-PKR)

2. Datuk Wilson Ugak Kumbong(GPS-PRS)

P.217: BINTULU PRU15

1. Duke Janteng (PN-Bersatu)

2. Datuk Seri Tiong King Sing(GPS-PDP)

3. Tony Chiew Chan Yew(PH-DAP)

P.218: SIBUTI PRU15

1. Lukanisman Awang Sauni(GPS-PBB)

2. Zulhaidah Suboh(PH-PKR)

3. Bobby William(PBDS)

P.219: MIRI PRU15

1. Jeffery Phang Siaw Foong(GPS-SUPP)

2. Datuk Lawrence Lai Yew Son(PSB)

3. Chiew Choon Man(PH-PKR)

P.220: BARAM PRU15

1. Datuk Anyi Ngau(GPS-PDP)

2. Roland Engan(PH-PKR)

3. Wilfred Entika Rebai(Bebas/IND)

P.221: LIMBANG PRU15

1. Racha Balang(PH-PKR)

2. Datuk Hasbi Bin Habibollah(GPS-PBB)

P.222: LAWAS PRU15

1. Japar Suyut(PH-PKR)

2. Baru Bian(PSB)

3. Datuk Henry Sum Agong(GPS-PBB)