SENTIASA
BERHUBUNG
PRK Permatang Pauh
PRK Rompin
5 Paling Hangat
GST
PR1M
#
Cover Hari Ini
Bancian Sinar

Tahukah anda mengenai pedofilia?

Lihat Keputusan


Biasiswa Karangkraf

EDITORIAL SINAR HARIAN

PENGARAH URUSAN KUMPULAN/CEO: Dato' (Dr) Hussamuddin Hj Yaacub
KETUA PEGAWAI OPERASI KUMPULAN: Syamil Fahim Mohamed Fahim
KETUA PEGAWAI KEWANGAN: Akmal Eirfan Mohd Fauzi
PENASIHAT EKSEKUTIF EDITORIAL: Datuk Abdul Jalil Ali
KETUA PENGARANG: Norden Mohamed
PENGARANG BERITA: Azmi Tarmizi
TIMBALAN PENGARANG BERITA: Farush Khan Akhbar Khan & Muhamad Mat Yakim
PENGURUS PENJENAMAAN & PEMASARAN: Mohd Hairuddin Hamdan

SINAR HARIAN ONLINE
EDITOR (ONLINE): Ruzy Adila Idris
03-5101 3662 (DL)
ruzy.adila@sinarharian.com.my
PEN. EDITOR (SINAR ONLINE):
Salmiah Druhamad Drahsin
03-5101 3662 (DL)
salmiah@sinarharian.com.my
PEN. EDITOR (SINAR ONLINE): Mohd Fazli Zainul Abidin
03-5101 3662 (DL)
fazli.zainul@sinarharian.com.my
PEN. EDITOR (SINAR ONLINE): Riswandi Razak
03-5101 3662 (DL)
riswandi.razak@sinarharian.com.my
PENERBIT SINAR TV :
Taufik Asmady Bin Abdul Aziz
03-5101 3764 (DL)
taufik@sinarharian.com.my
WARTAWAN: Fathin Athirah Hasli, Raziatul Hanum A Rajak, Mohd Sahrul Nizam Mohd Zain & Muhammad Shamsul Abd Ghani
EKSEKUTIF PENGISIAN KANDUNGAN: Zairani Ibrahim, Nurhazlin Lydia Mohd Nazri, Muhamad Hafiz Mahmood, Sharifah Nurul Aini Syed Osman, Munirah Abdul Aziz, Siti Noor Faezah Muda, Khalid Adenan & Tengku Ahmizah Tengku Adinan
EKSEKUTIF VIDEO: MD Khairinnidzam Osman, Muhamad Fauzi Mohamed & Yusrizal Yusuf Ahmad
EKSEKUTIF VISUAL: Wan Shahril Wan Mamat Nor & Dhiyaul Mohamad Ashraf Dawari

NASIONAL
Editor: Badruldin Zakaria
Tel: 03-5101 3733 / 3722, Faks: 03-5101 3601
badruldin@sinarharian.com.my
Ketua Wartawan: Farah Zamira Farush Khan
03-51013647
farah.zamira@sinarharian.com.my
Penolong Wartawan: Izwan Rozli
03-51013646
izwan@sinarharian.com.my
Lot 2 Jalan Sepana 15/3, Off Persiaran Selangor, Seksyen 15, 40200 Shah Alam, Selangor

SELANGOR & KUALA LUMPUR
Editor: Najwa Ghazali
Tel: 019-513 1916, 03-5101 3736 / 3748, Faks: 03-5101 3601
najwa@sinarharian.com.my
Ketua Wartawan: Mohd Syairi Mohamad Shaari
mohd.syairi@sinarharian.com.my
019-3310021
Lot 2 Jalan Sepana 15/3, Off Persiaran Selangor, Seksyen 15, 40200 Shah Alam, Selangor

KELANTAN
Editor: Ong Boon Teck
Tel: 019-337 1003, 019-337 1036, 03-5101 3729, 09-774 9888
ongbt@sinarharian.com.my
Ketua Wartawan: Mohd Zailani Ab Rahman
019-939 1077
Kawasan Perindustrian Pengkalan Chepa 2, 16100 Kota Bharu, Kelantan Darul Naim

JOHOR
Editor: Mohd Hanafiah Hashim
Tel: 019-269 4872, 03-5101 3737 / 3726, Faks: 03-5101 3601
mohd.hanafiah@sinarharian.com.my
Ketua Wartawan: Norshikin Mohd Salleh
019-790 6796

Lot 210, PTD 102565, Jalan Seelong, 81400 Senai, Johor


UTARA
Editor: Azwani Abdul Ghani
Tel: 019-474 7426, 03-5101 3728 / 3739
komuniti_utr@sinarharian.com.my
Ketua Wartawan: Mohd Idros Mohd Ali
019-474 7065
(Pulau Pinang)
No. 425, Tingkat 3, Lebuh Pantai, 10300 Georgetown, Pulau Pinang
(Kedah/Perlis)
Tel: 04-730 2285
No.34, Jalan Gangsa, Kompleks Perniagaan Utama, Jalan Sultanah Sambungan, 05150 Alor Star, Kedah.

PERAK
Editor: Khairul Amri Yasin
Tel: 019-668 0278, 03-5101 3730 / 3741, 05-254 0645
khairul.amri@sinarharian.com.my
Ketua Wartawan: Saifullah Ahmad
019-513 1198
No.12A, Tingkat 1, Persiaran Greentown 6, Pusat Perdagangan Greentown, 31650 Ipoh, Perak

TERENGGANU
Editor: Wan Normi Hasan
Tel: 019-232 9032, 03-5101 3727 / 3714
wan.normi@sinarharian.com.my
Ketua Wartawan: Rahayu Mustafa
019-939 1256
Lot 2813 blok 2, tingkat 1, Jalan Sultan Mahmud, 20400 Kuala Terengganu.

PAHANG
Editor: Zulkhairil Bin Zainuddin
Tel: 019-982 1490, 03-5101 3738 / 3750
zulkhairil@sinarharian.com.my
Ketua Wartawan: Aswany Omar
019-988 2695
A693, Taman Impiana 1, Jalan Beserah, 25300 Kuantan, Pahang

MELAKA & NEGERI SEMBILAN
Editor: Mazlinda Mohd Noor
Tel: 019-331 2101, 03-5101 3735 / 3724
mazlinda@sinarharian.com.my
Ketua Wartawan: M. Jeffri Razli
019-620 5516 / 016-619 5670
Wartawan Kanan: Sarinah Mat Kasim
019-620 2383
(Melaka)
Tel: 06-232 4066, Faks: 06-232 4067
Lot1, Tingkat Bawah, Bangunan Rumah Media Melaka, Jalan Lingkaran MITC, 75450 Melaka
(Negeri Sembilan)
Tel: 06-763 9679, Faks: 06-763 9597
No 14, Tingkat 1, Kompleks Negeri, Jalan Dr Krishnan, 70000 Seremban

SINAR HARIAN DITERBITKAN:
Sinar Karangkraf Sdn Bhd
Lot 2 Jalan Sepana 15/3, Off Persiaran Selangor, Seksyen 15, 40200 Shah Alam, Selangor
Tel: 03-5101 3711 / 3341
Faks: 03-5101 3601


E-mel: editor.web@sinarharian.com.my

UNIT IKLANEKA SINAR HARIAN
Tel: 03-5101 7519 / 7520
Faks: 03-5101 7588
Iklan: http://advertising.karangkraf.com

#
5 Pilihan Editor
KUALA LUMPUR - “Walaupun saya sudah bersara, saya masih dapat naik kapal terbang kerajaan. Tetapi (pesawat itu) tidaklah besar, kecil sahaja... tetapi masih boleh terbang,” seloroh bekas Perdana Menteri, Tun Dr Mahathir Mohamad.
Jawatankuasa Kira-Kira Wang Negara (PAC) tidak pernah berselindung dalam mendedahkan hasil siasatan semua aktiviti perbelanjaan kementerian dan agensi kerajaan menerusi Laporan Ketua Audit Negara setiap tahun.
IPOH - Tiada pertunjukan bunga api, elak pembaziran dan guna kemudahan sedia ada.
KUALA LUMPUR - Kerajaan seharusnya menggubal satu undang-undang baharu bagi mengawal pengaliran maklumat dalam media sosial.
ADA yang tidak setuju dengan garis panduan hiburan yang dikeluarkan oleh Jabatan Kemajuan Islam Malaysia (Jakim) minggu lalu.
Lagi Kerjaya >>