• LTdL LTdL
1 /

BERIKUT keputusan peringkat keenam perlumbaan jelajah berbasikal Le Tour de Langkawi (LTdL) 2013 sejauh 217.50km dari Mentakab ke Kuantan hari ini:
   
    10 PELUMBA TERBAIK:
    ------------------
   
    1. Thomas Leezer (NED) Blanco Pro Cycling Team 4'33:42s
    2. Jung Ji Min (KOR) KSPO 4'34:09s
    3. Michal Golas (POL) Omega Pharma-Quickstep  4'34:17s
    4. Jackson Rodriguez (VEN) Androni Giocatoli-Venezuela 4'34:17s
    5. Travis Meyer (AUS) Orica GreenEdge 4'34:17s
    6. Andrea Guardini (ITA) Astana Pro Team 4'34:22s
    7. Allan Davis (AUS) Orica GreenEdge 4'34:22s
    8. Jacob Keough (USA) United Healthcare Pro 4'34:22s
    9. Mohd Harrif Salleh (MAS) Terengganu Cycling Team  4'34:22s
    10. Anuar Manan (MAS) Synergy-Baku Cycling Project  4'34:22s
    .
    .
    .
    20. Mohd Adiq Hussainie Othman (MAS) Champion System Pro Cycling 4'34:22s
    22. Mohd Nor Rizuan Zainal (MAS) Malaysia National Team 4'34:22s
    26. Zulhilmie Afif A Zamri (MAS) Malaysia National  Team 4'34:22s
    52. Mohd Saufi Mat Senan (MAS) Terengganu Cycling  Team 4'34:28s
    60. Mohd Saiful Anuar Aziz (MAS) Terengganu Cycling  Team 4'34:28s
    63. Amir Mustafa Rusli (MAS) Malaysia National Team  4'34:28s
    67. Mohd Shahrul Mat Amin (MAS) Terengganu Cycling  Team 4'34:28s
    68. Yusrizal Usoff (MAS) Malaysia National Team  4'34:28s
    71. Mohd Fauzan Ahmad Lutfi (MAS) Malaysia National  Team 4'34:28s
    87. Md Rauf Nur Misbah (MAS) Malaysia National Team  4'34:41s
    95. Ng Yong Li (MAS) RTS Racing Team 4'34:46s
    101. Mohd Nor Umardi Rosdi (MAS) Terengganu Cycling  Team 4'34:46s
    102. Mohd Zamri Salleh (MAS) Terengganu Cycling Team  4'34:46s
    106. Loh Sea Keong (MAS) OCBC Singapore 4'34:56s
   
    PELUMBA TERBAIK KESELURUHAN (JERSI KUNING):
    ------------------------------


    1. Julian David Arredondo Moreno (COL) Team Nippo-De Rosa 22'17:48s
    2. Pieter Weening (NED) Orica GreenEdge 22'19:04s
    3. Sergio Pardilla (ESP) MTN Qhubeka 22'19:58s
   
    PELUMBA TERBAIK ASIA KESELURUHAN (JERSI PUTIH):
    ----------------------------------------------
    1. Wang Meiyin (CHN) Hengxiang Cycling Team - 22'20:28s
    2. Amir Kolahdohagh (IRI) Tabriz Petrochemical Team  - +18s
    3. Ghader Mizbani (IRI) Tabri Petrochemical Team -  +01:04s
   
    RAJA PECUT (JERSI BIRU):
    ------------------------
    1. Andrea Guardini (ITA) Astana Pro Team - 57 mata
    2. Anuar Manan (MAS) Synergy-Baku Cycling Project - 43 mata
    3. Wang Meiyin (CHN) Hengxiang Cycling Team - 36 mata
   
    RAJA BUKIT (JERSI MERAH):
    ------------------------
    1. Wang Meiyin (CHN) Hengxiang Cycling Team - 48 mata
    2. Julian David Arredondo Moreno (COL) Team Nippo-De Rosa - 45 mata
    3. Pieter Weening (NED) Orica GreenEdge - 32 mata
   
    PASUKAN TERBAIK KESELURUHAN:
    ---------------------------
    1. MTN Qhubeka - 67'02:22s
    2. Tabriz Petrochemical Team - +09:00s
    3. Androni Giocattoli-Venezuela - +13:00s
   
    PASUKAN TERBAIK ASIA:
    ---------------------
    1. Tabriz Petrochemical Team - 67'11:22s
    2. Astana Pro Team - +07:34s
    3. Hengxiang Cycling Team - +15:29s

- Bernama