• Jerlun
1 /

Apabila Perdana Menteri, Datuk Seri Najib Tun Razak mengumumkan pembubaran Parlimen bagi memberi laluan kepada Pilihan Raya Umum ke-13 minggu lalu, persoalan yang bermain tentulah mengenai calon-calon yang bakal bertanding.

Setakat ini hanya PKR dan Pas sahaja yang telah mengumumkan calon mereka sementara Barisan Nasional (BN) dan DAP masih menyimpan kemas senarai calon itu untuk mengumumkan pada waktu yang sesuai.

Suruhanjaya Pilihan Raya (SPR) telah pun menetapkan Sabtu ini sebagai tarikh penamaan calon manakala 5 Mei sebagai tarikh penentuan parti manakah yang bakal menerajui negara.

Presiden Pas, Datuk Seri Abdul Hadi Awang sudah pasti mahu mengekalkan kerusi Parlimen Marang, Penasihat PKR, Datuk Seri Anwar Ibrahim bakal bertanding di Permatang Pauh, sementara Penasihat DAP, Lim Kit Siang mencuba di tempat baru di Gelang Patah.

Presiden PKR, Datin Seri Dr Wan Azizah Ismail dan Presiden MCA, Datuk Seri Chua Soi Lek sudah mengesahkan tidak bertanding pada PRU kali ini bagi memberi laluan muka baru.

Presiden Gerakan, Koh Tsu Koon juga telah mengisytiharkan diri tidak bertanding Walaupun senarai calon BN masih belum diumumkan, Datuk Seri Najib Tun Razak sudah pasti mempertahankan kerusi tradisinya di Pekan, manakala Tan Sri Muhyiddin Yassin di Parlimen Pagoh.

Difahamkan Najib akan menyerahkan surat tauliah calon pada majlis penyerahan di ibu pejabat BN di menara Dato' Onn mulai 11 pagi ini dan kebanyakan negeri dijangka membuat pengumuman esok dan Selasa ini.

Sehingga tarikh 21 April ini, pelbagai spekulasi mengenai calon-calon yang bakal bertanding.

Bakal-bakal 'calon' yang dikemukakan dalam Sinar Harian hari ini hanya spekulasi kerana senarai muktamad hanyalah pada hari penamaan calon kelak.

Bagaimanapun senarai ini tidak termasuk Sabah dan Sarawak.

Calon-calon yang tidak dipilih harus menerima keputusan itu dengan fikiran terbuka, manakala kepada penyandang kerusi Parlimen atau Dun yang tidak terpilih juga perlu menerima hakikat bahawa akan tiba masanya mereka perlu berundur.


Spekulasi senarai calon bertanding pada PRU13: Kedah

P004: LANGKAWI
BN: Datuk Ir Nawawi Ahmad
PKR: Datuk Ahmad Abdullah

N001: AYER HANGAT
BN: Mohd Rawi Abd Hamid
Pas: Zubir Ahmad

N002: KUAH
BN: Mansor Bahari
PKR: Datuk Ahmad Kasim

P005 JERLUN
BN: Datuk Mukhriz Mahathir
Pas: Datuk Dr Ismail Salleh

N003: KOTA SIPUTEH
BN: Aziz Mahmud
Pas: Ismail Wan Teh

N004: AYER HITAM
BN: Datuk Mukhriz Mahathir
Pas: Abdul Ghani Ahmad

P006: KUBANG PASU
BN: Datuk Johari Baharom
Pas: Dr Rohani Mutalib

N005: BUKIT KAYU HITAM
BN: Datuk Ahmad Zaini Japar
PKR: Ahmad Fadzli Mohamed Yeop

N006: JITRA
BN: Datuk Saad Man
Pas: Ir Jamal Nasir

P007: PADANG TERAP
BN: Datuk Seri Mahdzir Khalid
Pas: Mohd Nasir Zakaria

N007: KUALA NERANG
BN: Kamanoriah Ibrahim
Pas: Syed Ibrahim Syed Ahmad

N008: PEDU
BN: Badrol Hisham Hashim
PKR: Ir Zamri Yusuf

P008 POKOK SENA
BN: Datuk Sahlan Ismail
Pas: Datuk Mahfuz Omar

N009: BUKIT LADA
BN: Datuk Ariffin Man @ Datuk Ahmad
Lebai Sudin
Pas: Ahmad Izzat Shauki

N010: BUKIT PINANG
BN: Mokhtar Md Noor
Pas: Datuk Mahfuz Omar

N011: DERGA
BN: Dr Cheah Soon Hai
PKR: Teh Kok Soo

N012: BAKAR BATA
BN: Datuk Ahmad Bashah Md Hanipah
PKR: Eekmal Ahmad

N013: KOTA DARUL AMAN
BN: Loh Eng Chong
DAP: Lee Guan Aik
Bebas: A Jayagopal

N014: ALOR MENGKUDU
BN: Fadzil Hanafi
Pas: Ahmad Yahya

P010: KUALA KEDAH
BN: Dr Zaki Zamani Abd Rashid
PKR: Dr Azman Ismail

N015: ANAK BUKIT
BN: Noh Hashita Md Isa
Pas: Datuk Amiruddin Hamzah

N016: KUBANG ROTAN
BN: Datuk Abdul Muthalib Harun
Pas: Mohd Nasir Mustafa

N017: PENGKALAN KUNDOR
BN: Datuk Hashim Yahya
Pas: Datuk Ir Phahrolrazi Zawawi

P011: PENDANG
BN: Datuk Othman Abdul
Pas: Mohamad Sabu

N018: TOKAI
BN: Ahmad Fatahi Omar
Pas: Datuk Mohamed Taulan Mat Rasul

N019: SUNGAI TIANG
BN: Suraya Yaacob
Pas: Mohd Fadzil Baharom

P012: JERAI
BN: Datuk Seri Jamil Khir Baharom
Pas: Mohd Firdaus Jaafar

N020: SUNGAI LIMAU
BN: (-)
Pas: Datuk Seri Azizan Abdul Razak

N021: GUAR CHEMPEDAK
BN: Datuk Dr Ku Abd Rahman Ku Ismail
Pas: Musoddak Ahmad

N022: GURUN
BN: Dr Leong Yong Kong
PKR: Salmah Ismail

P013: SIK
BN: Dr Mansor Abd Rahman
Pas: Che Uda Che Nik

N023: BELANTEK
BN: Mohd Tajuddin Abdullah
Pas: Abu Bakar Bakilani Hassan

N024: JENERI
BN: Ismail Harun
Pas: Datuk Yahaya Abdullah

P014: MERBOK
BN: Prof. Ismail Daud
PKR: Nor Azrina Surip@Nurin Aina

N025: BUKIT SELAMBAU
BN: T H Subramaniam
PKR: S Manikumar
Kita: Kamal Nasir Taufik

N026: TANJONG DAWAI
BN: Datuk Tajul Urus Mat Zain
Pas: Dr Fakhrudin Fakhrulrazi

P015: SUNGAI PETANI
BN: Makbul Ilahi Hashim
PKR: Datuk Johari Abdul
Kita: Suhaimi Hashim

N027: PANTAI MERDEKA
BN: Ali Yahya @ Shahanim Mohd Yusof
Pas: Abdullah Jusoh

N028: BAKAR ARANG
BN: Ling Yean Wang
PKR: Simon Ooi Tze Min
Kita: Suhaimi Hashim

N029: SIDAM
BN: Bee Heng Seong
PKR: Dr Robert Ling Kui Ee @ Tan Chow Kang
Kita: Vincent Uh

P016: BALING
BN: Datuk Dr Mashitah Ibrahim @ Datuk
Abdul Azeez Abdul Rahim
Pas: Brigedier Jeneral (B) Datuk Najmi
Ahmad

N030: BAYU
BN: Azmi Che Hussain
Pas: Mahmud Yaakub

N031: KUPANG:
BN: Datuk Ismail Abu Bakar
Pas: Johari Abdullah

N032: KUALA KETIL
BN: Mohd Khairul Azhar Abdulah
Pas: Md Zuki Yusof

P017: PADANG SERAI
BN: Dr Chin Tung Leong
PKR: N Surendran

N033: MERBAU PULAS
BN: Halim Hassan
Pas: Siti Aishah Ghazali

N034: LUNAS
BN: S Ananthan
PKR: Azman Nasarudin

P018 KULIM-BANDAR BAHARU
BN: Datuk Abdul Aziz Sheikh Fadzir
PKR: Datuk Saifuddin Nasution Ismail

N035: KULIM
BN: Chua Thiong Gee
PKR: Tan Seng Huat

N036: BANDAR BAHARU
BN: Haidir Abdullah
Pas: Khairi Salleh


Spekulasi senarai calon bertanding pada PRU13: Pulau Pinang

P41 KEPALA BATAS
BN: Datuk Reezal Merican Naina Merican
Pas: Afnan Hamimi Taib Azamudden

N1 PENAGA
BN: Nasir Talib
Pas: Roshidi Hussein

N2 BERTAM
BN: Sariful Azhar Othman
PKR: Johari Kassim

N3 PINANG TUNGGAL
BN: Datuk Roslan Saidin
PKR: Ahmad Zakiyuddin Abdul Rahman

P42 TASEK GELUGOR
BN: Tan Sri Nor Mohamed Yakcop
Pas: Datuk Abdul Rahman Maidin

N4 PERMATANG BERANGAN
BN: Shabudin Yahya
Pas: Arshad Mohamad Salleh

N5 SUNGAI DUA
BN: Datuk Jasmin Mohamed
Pas: Zahadi Mohamad

N6 TELOK AYER TAWAR
BN: Nor Hafizah Othman
PKR: Salehin Mohamed

P43 BAGAN
BN: David Chua Teik Siang
DAP: Lim Guan Eng

N7 SUNGAI PUYU
BN: Sum Yoo Keong
DAP: Phee Boon Poh

N8 BAGAN JERMAL
Teh Lay Cheng
DAP: Lim Hock Seng

N9 BAGAN DALAM
BN: M Karupanan
DAP: A Tanasekharan


P44 PERMATANG PAUH
BN: Dr Mazlan Ismail
PKR: Datuk Seri Anwar Ibrahim

N10 SEBERANG JAYA
BN: Mohd Hasan Mohamad
PKR: Abdul Jalil Che Ros

N11 PERMATANG PASIR
BN: Anuar Faisal Yahaya
Pas: Datuk Salleh Man

N12 PENANTI
BN: Rohaizat Othman
PKR: Amir Ghazali

P45 BUKIT MERTAJAM
BN: Lau Chiek Tuan (BN)
DAP: Chong Eng

N13 BERAPIT
BN: Laun Chiek Tuan
DAP: Lydia Ong Kok Fooi

N14 MACHANG BUBUK
BN: Ooi Suan Hoe

N15 PADANG LALANG
BN: Tan Tek Cheng
DAP: Tan Cheong Heng

P46 BATU KAWAN
BN: A Mohan
DAP: P Ramasamy

N16 PERAI
BN: L Krishnan

N17 BUKIT TENGAH
BN: Lim Boon Han

N18 BUKIT TAMBUN
BN: Lai Chew Hock

P47 NIBONG TEBAL
BN: Datuk Zainal Abidin Osman
PKR: Datuk Mansor Othman

N19 JAWI
BN: Tan Cheng Liang
DAP: Tan Beng Huat

N20 SUNGAI BAKAP
BN: Foad Md Isa
PKR: Mahtar Shafie

P48 BUKIT BENDERA
BN: Teh Leong Muy
DAP: Koay Teng Hai

N22 TANJONG BUNGAH
BN: Goh Yew Jin
DAP: Teh Yee Chew

N23 AIR PUTIH
BN: Tan Ken Keong
DAP: Lim Guan Eng

N24 KEBUN BUNGA
BN: Hng Chee Wey
PKR: Jason Ong Kan Lee

N25 PULAU TIKUS
BN: Rowena Yam

P49 TANJONG
BN: Ng Song Kheang
DAP: Chow Kon Yeow

N26 PADANG KOTA
BN: Oh Tong Keong
DAP: Chow Kon Yeow

N27 PENGKALAN KOTA
BN: Loh Poh Chye
DAP: Law Keng Ee

N28 KOMTAR
BN: Loh Chye Teik
DAP: Ng Wee Aik

P50 JELUTONG
BN: Teh Beng Yeam
DAP: Ooi Chuan Aun

N29 DUN SUNGAI PINANG
BN: Dr Thor Teong Bee
DAP: Koid Teng Guan

N30 DATUK KERAMAT
BN: Tan Yeow Joo
DAP: Jagdeep Singh Deo

N31 BATU LANCHANG
BN: Lee Boon Ten
DAP: Law Heng Kiang

N32 SERI DELIMA
BN: Low Joo Hiap
DAP: RSN Rayer

N33 AIR ITAM
BN: Lo Jieh Sheng
DAP: Wong Hon Wai

N34 PAYA TERUBONG
BN: Koh Wan Leong
DAP: Yeoh Soo Hin

N35 BATU UBAN
BN: Goh Kheng Sneah
PKR: S Raveentharan

N36 ANTAI JEREJAK
BN: Wong Mun Hoe

N37 BATU MAUNG
BN: Datuk Abdul Rahim Saibu
PKR: Datuk Abdul Malik Kasim

N38 BAYAN LEPAS
BN: Syed Ameruddin Syed Ahmad
Pas: Asnah Hashim

N39 PULAU BETONG
BN: Siti Faridah Arshad
PKR: Mohd Tuah Ismail

N40 TELUK BAHANG
BN: Datuk Seri Dr Hilmi Yahaya
PKR: Datuk Abdul Halim Hussain

P51 BUKIT GELUGOR
BN: Teh Beng Yeam
DAP: Karpal Singh

P52 BAYAN BARU
Bebas: Datuk Seri Zahrain Hashim
PKR: Sim Tze Sin

P53 BALIK PULAU
BN: Mohamad Farid Saad
PKR: Mohamad Bakhtiar Wan Chik


Spekulasi senarai calon bertanding pada PRU13: Perak

P.054 (GERIK)
BN: Datuk Hasbullah Osman
Pas: Rohayati

N.01 (Pengkalan Hulu)
BN: Belum umum
PKR: Belum umum

N.02 (Temengor)
BN: Salbiah Mohamad
PKR:

P.055 (LENGGONG)
BN: Datuk Shamsul Anuar nasarah
Pas: Razman Zakaria

N.03 (Kenering)
BN: Belum umum
PR: Belum umum

N.04 (Kota Tampan)
BN: Belum umum
Pas: Amirul Fairuzzeen Jamaluddin

P.056 (LARUT)
BN: Datuk Hamzah Zainuddin
Pas: Datuk Fauzi Shaari - (sah)

N.05 (Selama)
BN: Datuk Radzi Awang Kechil
Pas: Mohd Akmal Kamaruddin

N.06 (Kubu Gajah)
BN: Belum umum
Pas: Mohd Nazri Din (sah)

N.07 (Batu Kurau)
BN: Hasbullah Elias
PKR: Mohammad Fadzil Alias

P.057 (PARIT BUNTAR)
BN: Norsalewati Mat Norwani
PKR: Datuk Dr Mujahid Yusof Rawa

N.08 (Titi Serong)
BN: Abu Bakar Md Ali
Pas: Abu Bakar Hussain

N.09 (Kuala Kurau)
BN: Mohd Salleh Md Disa/Muammar Ghadafi Jamaluddin
PKR: Abdul Yunus Jamhari

P.058 (BAGAN SERAI)
BN: Dr Noor Azmi Ghazali/ Kamaruddin Awang
PKR: Dr Muhammad Nur Manuty (sah)

N.10 (Alor Pongsu)
BN: Datuk Sham Mat Sahat
PKR: Md Nasib Rahim/ Rosli Ibrahim

N.11 (Gunung Semanggol)
BN: Zulkarnain Ismail/Zaini Cha
Pas: Zawawi Abu Hasan

N.12 (Selinsing)
Sharudin Ahmad/Mohammad Noor
BN: Dawoo
Pas: Husin Din

P.059 (BUKIT GANTANG)
BN: Datuk Rosli Husin
Pas: Idris Ahmad (sah)

N.13 (Kuala Sepetang)
BN: Belum umum
PKR: Belum umum

N.14 (Changkat Jering)
BN: Belum umum
Pas: Datuk Seri Mohammad Nizar Jamaluddin

N.15 (Trong)
BN: Belum umum
PKR: Belum umum

P.060 (TAIPING)
BN: Datuk Tan Lian Hoe
PKR: Belum umum

N.16 (Kamunting)
BN: Datuk Muhammad Zahir Abdul Khalid/ Datuk Ahmad Shalimin Shafie
Pas: Fakhruddin Abdul Aziz

N.17 (Pokok Assam)
BN: Datuk Ho Cheng Wang
DAP: Pay Kok Lim

N.18 (Aulong)
BN: Soo Kay Ping
PKR: Yew tian Hoe

P.061 (PADANG RENGAS)

BN: Datuk Seri Mohamed Nazri Aziz
PKR: Dr Meor Ahmad Isharra Ishak (sah)

N.19 (Chenderoh)
BN:Belum umum
PR: Belum umum

N.20 (Lubok Merbau)
BN: Belum umum
Mohd Zainudin Mohd Yusof - Pas

P.062 (SUNGAI SIPUT)
Datuk SK Devamany - BN
Dr D Jeyakumar - PSM

N.21 (Lintang)
BN: Belum umum
PR: Belum umum

N.22 (Jalong)
BN: Belum umum
PR: Belum umum

P.063 (TAMBUN)
Datuk Seri Ahmad Husni Hanadzlah - BN
Siti Aisyah Shaik Ismail - PKR

N.23 (Manjoi)
Mohd Ziad Zainal - BN
Asmuni Awi - Pas

N.24 (Hulu Kinta)
Datuk Aminuddin Md Hanafiah - BN
Muhammad Arafat Mahamad - PKR

P.064 (IPOH TIMUR)
BN: Belum umum
Thomas Su Keong Siong - DAP

N.25 (Canning)
BN: Belum umum
Howard Lee Chuan How - DAP

N.26 (Tebing Tinggi)
BN: Belum umum
Ong Boon Piow - DAP

N.27 (Pasir Pinji)
BN: Belum umum
PR: Belum umum

P.065 (IPOH BARAT)
BN: Belum umum
Wong Kah Woh - DAP

N.28 (Bercham)
BN: Belum umum
Sum Cheok Leng - DAP

N.29 (Kepayang)
BN: Belum umum
Nga Kor Ming - DAP

N.30 (Buntong)
BN: Belum umum
A Sivasubramaniam - DAP

P.066 (BATU GAJAH)
BN: Belum umum
V Sivakumar - DAP

N.31 (Jelapang)
BN: Belum umum
M Saraswathy - PSM

N.32 (Menglembu)
BN: Belum umum
Lim Pek Har - DAP

N.33 (Tronoh)
BN: Belum umum
PR: Belum umum

P.067 (KUALA KANGSAR)
BN: Belum umum
Dr Khalil Idham Lim Abdullah - Pas
(sah)

N.34 (Bukit Chandan)
Wan Khair-il Anuar Wan Ahmad - BN
PR: Belum umum

N.35 (Manong)
BN: Belum umum
Jamil Dzulkarnain - Pas (sah)

P.068 (BERUAS)
Datuk Chang Ko Youn - BN
Datuk Ngeh Koo Ham - DAP

N.36 (Pengkalan Baharu)
Datuk Abd Manaf Hashim/Datuk Azhar Ahmad - BN
Dr Khairuddin Abd Malik - Pas

N.37 (Pantai Remis)
BN: Belum umum
PR: Belum umum

P.069 (PARIT)
Datuk Mohd Zaim Abu Hasan - BN
Muhammad Ismi Mat Taib - Pas
Kamarul Ramizu Idris - Bebas

N.38 (Belanja)
Mohd Nizar Zakaria - BN
Dr Najihahtusalehah Ahmad - Pas

N.39 (Bota)
Datuk Nasaruddin Hashim - BN
PR: Belum umum
Kamarul Ramizu Idris - Bebas

P.070 (KAMPAR)
Datuk Lee Chee Leong - BN
PR: Belum umum

N.40 (Malim Nawar)
BN: Belum umum
PR: Belum umum
Keshvinder Singh - Bebas

N.41 Keranji
BN: Belum umum
Chen Fook Chye - DAP

N.42 (Tualang sekah)
Nolee Ashikin Mohamed Radzi - BN
Baldip Singh - PKR

P.071 (GOPENG)
Datuk Heng Sai Kie - BN
Dr Lee Boon Chye - PKR (sah)

N.43 (Sungai Rapat)
Datuk Hamzah Kassim/Datuk Hamidah
Osman - BN
Radzi Zainon - Pas

N.44 (Simpang Pulai)
BN: Belum umum
Chan Ming Kai - PKR

N.45 (Teja)
BN: Belum umum
Chang Lih Kang - PKR

P.072 (TAPAH)
Datuk M Saravanan - BN
Dr M R Summugam - PKR

N.46 (Chenderiang)
Datuk Dr Mah Hang Soon - BN
Amani Williams Hunt Abdullah (Bah Tony) - PKR

N.47 (Ayer Kuning)
Datuk Shamsudin Abu Hassan - BN
Abdul Rahim Mohd Noordin - Pas

P.073 (PASIR SALAK)
Datuk Tajuddin Abdul Rahman - BN
Mustaffa Kamil Ayub - PKR (sah)

N.48 (Sungai Manik)
Datuk Zainol Fadzi Paharuddin - BN
Osman Abd Rahman - PKR

N.49 (Kampung Gajah)
Dr Wan Norashikin Wan Nordin - BN
PR: Belum umum

P.074 (LUMUT)
Datuk Seri Kong Cho Ha - BN
Laksamana Pertama (B) Imran Abd Hamid - PKR (sah)

N.50 (Sitiawan)
BN: Belum umum
PR: Belum umum

N.51 (Pasir Panjang)
Dr Azizah Johor - BN
Rohawati Abidin - Pas (sah)

N.52 (Pangkor)
Datuk Seri Dr Zambry
BN: Abd Kadir
PR: Belum umum

P.075 (BAGAN DATOH)
Datuk Seri Dr Ahmad Zahid Hamidi - BN
Madhi Hassan - PKR

N.53 (Rungkup)
Datuk Shahrul Zaman Yahya - BN
Mohd Misbahul Munir Masduki - Pas

N.54 (Hutan Melintang)
Datuk R Ganesan - BN
S Kesavan - PKR

P.076 (TELUK INTAN)
Datuk Mah Siew Keong - BN
M Manogaran - DAP
K Muraalie - Bebas

N.55 (Pasir Bedamar)
Kerk Guan Chuan - BN
Seah Leong Peng - DAP

N.56 (Changkat Jong)
Mohd Azhar Jamaluddin/Saiful Adli
Mohd Arshad - BN
Mohd Anuar Sudin - Pas

P.077 (TANJUNG MALIM)
Datuk Seri Ong Ka Chuan - BN
PR: Belum umum

N.57 Sungkai
A Sivanesan - BN
PR: Belum umum

N.58 (Slim)
Datuk Mohd Khusairi Abdul Talib - BN
Aminuddin Zulkipli - Pas

N.59 (Behrang)
BN: Belum umum
Datuk Abdul Hadi Abdul Khatab - Pas
Jamaluddin Mohd Radzi - Bebas


Spekulasi senarai calon bertanding pada PRU13: Selangor


P092 : Sabak Bernam
BN - Ahmad Fasiah
PKR - Dr Abdul Aziz Bari

N1: Sungai Air Tawar
BN –

N2: Sabak
BN - Fasiah Mohd Fakeh.
Pas - Sallehen Mukhyi

P093: Sungai Besar
BN – Noriah Kasnon
Pas - Fadzlin Taslimin

N3: Sungai Panjang
BN- Budiman Zohdi
Pas - Ir Izham Hashim

N4: Sekinchan
DAP – Ng Suee Lim
BN- Kek Seng Hooi

P094: Hulu Selangor
BN- P Kamalanathan
PKR - Khalid Jaafar

N5: Hulu Bernam
BN - Datuk Rosni Sohar
Pas - Mohamad Idris Ahmad

N6: Kuala Kubu Bharu
BN - Jessie Ooi
DAP- Lee Kee Hiong

N7: Batang Kali
BN - Ahmad Nadzari Dahlan
PKR - Datuk Dr K Ramachandran/ K
Gunasekaran / Mohamed Nazar Yakin/ Razali Mokhtar

P095: Tanjong Karang
BN – Datuk Seri Noh Omar
Pas –Misran Serman

N8: Sungai Burong
BN – Datuk Mohd Shamsudin Lias
Pas - Mohamad Judi Sarjo

N9: Permatang
BN – Sulaiman Razak
PKR - Mohd Yahya Mat Sahri

P096: Kuala Selangor
Pas - Dr Dzulkefly Ahmad
BN- Azahari Sairin

Calon Hindraf
N10: Bukit Melawati
PKR – S Manikavasagam
BN- Jakiran Jacomah

Calon Hindraf
N11: Ijok
PKR- Dr Idris Ahmad
BN- KR Parthiban

Calon Hindraf
N12: Jeram
BN – Datuk Amiruddin Setro
Pas- Muhd Rashid Kassim

P097: Selayang
PKR - William Leong
BN -

N13: Kuang
BN - Abdul Shukor Idrus

N14: Rawang
PKR - Gan Pei Nei
BN - Lee Li Yew-BN

N15: Taman Templer
BN- Datuk Seri Subahan Kamal
Pas - Zaidy Talib

P098: Gombak
PKR – Azmin Ali
BN -

N16 : Batu Caves
PKR - Amiruddin Shari

BNN17: Gombak Setia
Pas - Salahuddin Nasir

BNN18: Hulu Klang
Pas - Saari Sungib

BNP099: Ampang
PKR - Zuraida Kamaruddin
BN - Dr Rozaidah Talib

N19: Bukit Antarabangsa
PKR – Azmin Ali

BNN20:
Lembah Jaya
Pas - Khasim Abdul Aziz

P100: Pandan
BN: Gary Lim
PKR: Rafizi Ramli

N21: Chempaka
Pas – Iskandar Abd Samad
BN -

N22: Teratai
DAP – Jenice Lee
BN -

P101: Hulu Langat
Pas - Dr Che Rosli Che Mat
BN - Datuk Markiman Kobiran

N23: Dusun Tua
BN- Ismail Sani
Pas - Razaly Hassan

N24: Semenyih
BN – Datuk Johan Aziz
PKR - Hamidi Hassan
PSM - S Aruchelvan

N25: Kajang
PKR - Lim Kim Sin
BN -

P102 : Serdang
DAP – Teo Nie Ching

BNN26: Bangi
Pas – Dr Shafie Abu Bakar
BN - Datuk Zaidi Mohd Zain

N27: Balakong
BN- Datuk Dr Lai Kwong Choy
DAP - Eddie Ng Tien Chee

N28: Seri Kembangan
DAP -Ean Yong Hian Wah
BN – Raymond Chin Toong Kang

P103: Puchong
DAP- Gobind Singh Deo
BN – A Kohilan Pillay/ Datuk Loo Yeng Peng

N29: Seri Serdang
BN - Mohamad Yusof Mohamed Yassin
Pas - Norhanim Ismail

N30: Kinrara
DAP – Teresa Kok
BN -

BNP104: Kelana Jaya
PKR – Nik Nazmi Nik Ahmad
BN- Datuk Yap Pian Hon

N31: Subang Jaya
DAP – Hannah Yeoh Tseow Suan
BN – Gan Meng Foo

N32: Seri Setia
PKR -
BN -

P105: Petaling Jaya Selatan
PKR – Hee Loy Sian
BN – Sheah Kok Fah

N33: Taman Medan
PKR – Haniza Mohamed Talha
BN -

N34: Bukit Gasing
DAP -
BN -

P106: Petaling Jaya Ut ara
DAP – Tony Pua Kiam Wee
BN – Chew Hoong Ling

N35: Kampung Tunku
DAP – Lau Weng San
BN -

N36: Damansara Ut ama
DAP – Dr Cheah Wing Yin
BN -

P107: Subang
PKR – R Sivarasa
BN – Prakash Rao
Bebas - Datuk Edros Abdullah

N37: Bukit Lanjan
PKR – Elizabeth Wong
BN – Francis Chong

N38: Paya Jaras
BN- Datuk Ir Muhammad Bushro Mat Johor
Pas - Mohd Khairuddin Othman

N39: Kota Damansara
PKR – Dr Mohd Nasir Hashim
BN - Halimaton Saadiah Bohan
Bebas - Datuk Edros Abdullah

P108: Shah Alam
BEBAS: Zulkifli Nordin
PKR: Khalid Samad

N40: Kota Anggerik
PKR - Dr Yaacob Sapari
BN – Mohd Yusuf Din/ Datuk Ahmad Nawawi

N41: Batu Tiga
PKR – Rodziah Ismail
BN – Mohd Yusuf Din/ Datuk Ahmad Nawawi

P109: Kapar
PKR –
BN -

N42: Meru
Pas - Dr Abd Rani Othman
BN -

N43: Sementa
BN –
N44: Sungai Pinang

DAP – Datuk Teng Chang Khim
BN -

N45: Selat Klang
Pas – Dr Halimah Ali
BN -

P110: Klang
DAP - Charles Anthony Santiago
BN -

N46: Pelabuhan Klang
PKR - Tan Sri Abdul Khalid Ibrahim
BN -

N47: Pandamaran
DAP- Ronnie Liu

BNN48: Kota Alam Shah
DAP – M Manoharan
BN -

P111: Kota Raja
BN: Mohamad Ezam Mohd Nor
PKR: Dr Siti Mariah Mahmud

N49: Seri Andalas
PKR- Dr Xavier Jayakumar

BNN50: Seri Muda
PKR – Shuhaimi Shafiei
BN - Abdul Raof Mokhtar

P112: Kuala Langat
Pas- Abdullah Sani Abdul Hamid
BN- Kapt (B) Sharudin Omar

N51: Sijangkang
Pas –Dr Ahmad Yunus Khairi
BN - Zurihan Yusof

N52:Teluk Datuk
DAP- Philip Tan Choon Swee

BNN53:Morib
BN - Hasiman Sidom
Pas -

P113: Sepang
BN- Datuk Seri Ir Mohd Zin Mohamed
Pas - Hanifah Maidin

N54: Tanjong Sepat
BN-Nisman Yusof

N55:Dengkil
BN -

N56: Sungai Pelek
BN-Yap Ee Wah


Spekulasi senarai calon bertanding pada PRU13: Johor

P 140 SEGAMAT
BN: Datuk Seri Dr S Subramaniam
PKR: Datuk Chua Jui Meng

N.1 BULOH KASAP
Zahari Sharip - BN
Firdaus Masod - Pas

N 2 JEMENTAH
Dr Lee Hong Tee - BN
Belum ada - PR

P 141 SEKIJANG
Belum ada - BN
Julailey Jemadi - PKR

N 3 PEMANIS
Baharum Mohamed - BN
Normala Sudirman - Pas

N 4 KEMELAH
Belum ada - BN
Belum ada - PR

P 142 LABIS
Chua Tee Yong - BN
Belum ada - PR

N5 TENANG
Belum ada - BN
Mohd Zin Johar - Pas

N6 BEKOK
Belum ada - BN
Chang Teck Chee (DAP)

P 143 PAGOH
Tan Sri Muhyiddin Yassin - BN
Mohd Rozali Jamil Al Hafiz - Pas

N7 BUKIT SERAMPANG
Datuk Tahir Mohd Taat - BN
Belum ada - PR

N8 JORAK
Datuk Dr Saharuddin Salleh - BN
Norhayati Bachok - Pas

P 144 LEDANG
Hamim Samuri - BN
Hassan Karim - PKR

N9 GAMBIR
M Asojan - BN
Datuk Dr Mahfodz Mohamed - Pas

N10 TANGKAK
Goh Tee Tee - BN
Belum ada - PR

N11 SEROM
Datuk Abdul Ghani Othman - BN
Azmi Ahmad - Pas

P 145 BAKRI
Chris Lee Ching Yong - BN
Er Teck Hwa - DAP

N 12 BENTAYAN
Helen Fong - BN
Belum ada - PR

N13 SUNGAI ABONG
Datuk Dr Mohd Haris Salleh - BN
Sheikh Ibrahim Salleh - Pas

N 14 BUKIT NANING
Datuk Saipolbahri Suib - BN
Elias@Alias Shamsir - PKR

P 146 MUAR
Datuk Razali Ibrahim - BN
Nor Hizwan Ahmad - PKR

N 15 MAHARANI
Datuk Mohamad Ismail Mohamad Shah - BN
Dr Mohammad Taslim - Pas

N16 SUNGAI BALANG
Belum ada - BN
Malik Mohamad Diah - Pas

P 147 PARIT SULONG
Ismail Roslan - BN
Khairuddin Abdul Rahim - Pas

N17 SEMERAH
Datuk Noraini Ahmad - BN
Hasmi Hashim - PKR

N18 SRI MEDAN
Datuk Zulkurnain Kamisan - BN
Ahmad Rosdi Bahari - Pas

P 148 AYER HITAM
Datuk Ir Dr Wee Ka Siong - BN
Hu Pang Chaw - Pas

N 19 YONG PENG
Lim Kee Moi - BN
Chew Peck Choo - DAP

N 20 SEMARANG
Datuk Samsol Bari Jamali - BN
Ilyas Abu Bakar - Pas

P 149 SRI GADING
Datuk Ab Aziz Kaprawi - BN
Khuzan Mohammad - Pas

N 21 PARIT YAANI
Teo Yew Chuan - BN
Aminolhuda Hassan - Pas

P 150 BATU PAHAT
BN: Dr Mohd Puad Zarkashi
PKR: Datuk Idris Jauzi
BEBAS: Drs Zaid Mohd Yusuf

N 22 PARIT RAJA
Ahmad Puad Sarbini - BN
Noor Khalim Sakib - Pas

P 150 BATU PAHAT
Dr Mohd Puad Zarkashi - BN
Datuk Idris Jauzi - PKR
Drs Zaid Mohd Yusuf – KITA

N 23 PENGGARAM
Dr King Ban Siang - BN
Gan Peck Cheng - DAP
Drs Zaid Mohd Yusuf – KITA

N 24 SENGGARANG
Ja’affar Hashim - BN
Mohd Ramli Md Kari - Pas

N 25 RENGIT
Ayub Jamil - BN
Ahmad Kailani Kosnin - Pas

P 151 SIMPANG RENGGAM
Liang Teck Meng - BN
Suhaizan Kaiat - Pas

N 26 MACHAP
Taib Abu Bakar - BN
Mohd Khaled Salekan - Pas

N 27 LAYANG-LAYANG
Mutalib Rahim - BN
Belum ada - PR

P 152 KLUANG
Senator Gan Ping Sieu - BN
Liew Chin Tong - DAP

N 28 MENGKIBOL
Chye Kwee Yeow - BN
Tan Hong Ping - DAP

N 29 MAHKOTA
Datuk Sharifah Azizah Syed Zain - BN
Khairul Faizi Ahmad Kamil - Pas

P 153 SEMBRONG
Datuk Seri Hishammuddin Tun Hussien- BN
Onn Abu Bakar - PKR

N 30 PALOH
Datuk Hoo Seong Chang - BN
Belum ada - PR

N 31 KAHANG
R Vidyananthan - BN
Belum ada - PR

P 162 GELANG PATAH
BN: Datuk Abdul Ghani Othman
PKR: Lim Kit Siang

P 154 MERSING
Datuk Latif Badri - BN
Roslan Nikmat - Pas

N 32 ENDAU
Datuk Dr Abdul Latiff Ahmad -BN
Mohd Azam - Pas

N33 TENGGAROH
Belum ada - BN
Belum ada - PR

P 155 TENGGARA
Suhaimi Khalid - BN
Muhamad Said Jonit - Pas

N 34 PANTI
Belum ada - BN
Belum ada - PR

N 35 PASIR RAJA
Datuk Dr Adham Baba - BN
Lt Kol (B) Mohd Nazari Mokhtar - Pas

P 156 KOTA TINGGI
Datuk Noor Ehsanuddin Mohd Harun
Narrashid - BN
Onn Jaafar - Pas

N 36 SEDILI
Rasman Ithnain - BN
Belum ada - PR

N 37 JOHOR LAMA
Belum ada - BN
Kamaldin Tahir - Pas

P 157 PENGERANG
Datuk Seri Azalina Othman Said - BN
Belum ada - PR

N38 PENAWAR
Belum ada - BN
Anis Afida Mohd Azli - Pas

N39 TANJONG SURAT
Datuk Haron Abdullah - BN
Hasnul Ahmad - PKR

P 158 TEBRAU
Brian Tan - BN
Steven Choong - PKR

N 40 TIRAM
Mohamad Dolmat - BN
R Kumutha - Pas

N 41 PUTERI WANGSA
Datuk Abdul Halim - BN
Abdullah Husin - Pas

P159 PASIR GUDANG
Onn Jabbar - BN
Dr. Ahmad Faidi Saidi - PKR

N 42 JOHOR JAYA
Tan Cher Puk - BN
Liow Cai Tung - DAP @ Jimmy Phua

N 161 PULAI
BN: Datuk Nur Jazlan Mohamed
PKR: Salahuddin Ayub
Wee Tse - PKR

N 43 PERMAS
Belum ada - BN
Syed Othman Abdullah - Pas

P 160 JOHOR BAHRU
Tan Sri Shahrir Abdul Samad - BN
Tan Sri Md Hashim Hussein - PKR

N44 TANJONG PUTERI
Datuk Seri Mohamed Khaled Nordin - BN
Belum ada - PR

N 45 STULANG
Mok Chek Hau - BN
Andrew Chen Kah Eng -DAP

P 161 PULAI
Datuk Nur Jazlan Mohamed - BN
Salahuddin Ayub - Pas

N 46 PENGKALAN RINTING
Belum ada - BN
Yeo Tung Siong - DAP

N 47 KEMPAS
Ramle Bohani - BN
Suhaizan Kaiat - Pas

P 162 GELANG PATAH
Datuk Abdul Ghani Othman - BN @ Jason
Teoh - BN
Lim Kit Siang - DAP

N 48 SKUDAI
Belum ada - BN
Dr Boo Cheng Hau - DAP

N 49 NUSAJAYA
Pandak Ahmad - BN
Salahuddin Ayub - Pas

P 163 KULAI
Tay Chien Hein @ Tang Nai Soon - BN
Teo Nie Ching - DAP

N 50 BUKIT PERMAI
Ali Mahzan - BN
Mazlan Aliman - Pas

N 51 BUKIT BATU
Heong Ching Liang - BN
Belum ada - PR

N 52 SENAI
Tay Chien Hein @ Tang Nai Soon - BN
Belum ada - DAP

P 164 PONTIAN
Datuk Ahmad Maslan - BN
Haniff @ Ghazali Hosman - PKR

N 53 BENUT
Datuk Tee Siew Kiong - BN
Raden Sorobo Pono -Pas

N 54 PULAI SEBATANG
Datuk Tee Siew Kiong - BN
Ungku Mohd Nor Ungku Mahmood - Pas

P 165 TANJONG PIAI
Datuk Wee Jeck Seng - BN
Mazir Ibrahim - DAP

N 55 PEKAN NENAS
Wong Kin Leong- BN
Belum ada - PR

N56 KUKUP
Datuk Md Othman Yusof - BN
Ghazaley Ayiub - Pas


Spekulasi senarai calon bertanding pada PRU13: Pahang


P.78 CAMERON HIGHLANDS
BN-G Palanevan
DAP-masih tidak diketahui

N.1 Tanah rata
BN-MCA
PR-DAP

N.2 Dun Jelai
BN-Datuk Wan Rosdy
PKR-masih tidak diketahui

P.79 LIPIS
BN-Datuk Suhaimi Ibrahim
PKR-Subirin Duli @ Mahyudin Ghazali (Pas)

N.3 Padang Tengku
BN-Datuk Mustafa Long @ Datuk Abu Jimi Samad
Pas-Roslan Zainal

N.4 Cheka
BN-Datuk Fong Kong Fuee
PKR-Abbas Awang

N.5 Benta
BN-Datuk Sofi
PKR-Rizal Jamin

P.80 RAUB
BN-Datuk Hoh Khai Mun
DAP-Datuk Mohd Arif Sabri Abdul Aziz

N.6-Batu Talam
BN-Datuk Abdul Aziz Mat Kiram
PKR- Rizan Ali

N.7-Tras
BN-Lim Teck Hoe
DAP-Choong Siew Onn

N.8-Dong
BN-Datuk Shahiruddin Ab.Moin
Pas-Tengku Shah Amir Tengku Perang

P81 JERANTUT
Pas-Dr Hamzah Jaafar
BN-Datuk Nazri Ngah

N.9 Tahan
Pas-Mohd Zakuan Ahmad Badaruddin
BN-Wan Abdul Halim Wan Umar

N.10 Damak
DAP- Koh Boon Heng
BN-Datuk Lau Lee

N.11-Pula u Tawar
Pas-Yohanis Ahmad
BN-Ahmad Nazlan Idris

N.12 Beserah
Pas-Andansura Rabu
BN-masih tidak diketahui

N.13 Semambu
PKR- Lee Chean Chun

P 82 INDERA MAHKOTA
BN: Datuk Wan Adnan Wan Mamat
PKR: Datuk Fauzi Abdul Rahman

P 83 KUANTAN
BN: Datuk Mohamed Suffian Awang
PKR: Fuziah Salleh

N.14 Teruntum
PKR-Sim Chon Siang

N.15 Tanjung Lumpur
BN-Datuk Tengku Zulkifli Ahmad
Pas-Rosli Abdul Jabbar

N.16 Inderapura
*BN- Belum ada spekulasi
*PR - Belum ada spekulasi

P84 PAYA BESAR
PKR - Murnie Hidayah Anuar
BEBAS - Zahari Mamat
BN-Masih tidak diketahui

N.17 Sungai Lembing
*BN- Belum ada sepekulasi
*PR - Belum ada spekulasi

N.18 Panching
*BN- Belum ada sepekulasi
*PR - Belum ada spekulasi

N.19 Lepar
*BN- Belum ada sepekulasi
*PR - Belum ada spekulasi

P 85 PEKAN
BN: Datuk Seri Mohd Najib Tun Abdul Razak
PKR: Fariz Musa

N.20 Pulau Manis
*BN-Datuk Sheikh Mohd Fauzi Sheikh Ali
*Pas-Othman Bakar

N.21 Peramu Jaya
PAS-Ustaz Abu Kassim Manaf
BN-Datuk Mohd Fadzli Mohd Kenali

N.22 Bebar
BN-Datuk Ishak Muhamad Rahman
PKR-Jefri Rashid

N.23 Chini
BN-Datuk Abu Bakar Harun
PKR-Roslan Tahir

P86 MARAN
BN-Datuk Ismail Abdul Muttalib
Mujiburrahman (Pas)

N.24-Dun Luit
BN-Datuk Ahmad Munawar Abdul Jalil
Pas-Shahrul nizam

N.25 Kuala Sentul
Datuk Shahaniza Shamsuddin (BN)
Mohamad Razali Ithnain (PKR)

N.26 Chenor
Shaiful Azman Mokhtar (BN)
Hasenan Haron (Pas)

P87 KUALA KRAU
BN-Datuk Ismail Mohamed Said
Pas-Shahril Azman Abdul Halim

N.27 Jenderak
*BN- Belum ada sepekulasi
*PR - Belum ada spekulasi

N.28 Kerdau
*BN-Syed Ibrahim Syed Ahmad
*PR - Belum ada spekulasi

N.29 JENGKA
BN: Wan Salman Wan Ismail
PKR: Datuk Tuan Ibrahim Tuan Man

P 88 TEMERLOH    
BN: Datuk Saifuddin Abdullah
PKR: Nasruddin Hassan

N.30 Mentakab
BN- Datuk Chuah Boon Seong
DAP-Tengku Zulpuri Shah Raja Puji

N.31 Lanchang
BN-Datuk Mohd Sharkar Shamsudin
PKR- Dr Yahaya A.Rahman

N.32 Kuala Semantan
BN- Rofaie Md Hamdan
Pas-Syed Hamid Syed Mohamed

P 89 BENTONG
BN: Datuk Seri Liow Tiong Lai
PKR: Wong Tack

N.33 Bilut
DAP- Chow Yu hui
BN-Datuk Hoh Khai Mun (penyandang)
BN-Woong Choo Yak

N.34 Ketari
DAP- Leong Ngah Ngah
BN (Gerakan) - Datuk Dr Ng Keong Chye

N.35 Sabai
Dap- D Kamache
BN-Datuk M Davendran

N 36 PELANGAI
BN: Datuk Seri Diraja Adnan Yaakob
PKR: Abdul Hamid Bahatim

P 90 BERA
BN: Datuk Seri Ismail Sabri Yaacob
PKR: Zakaria Abdul Hamid

N.37 Guai
BN-Mohd Faizal Mokhtar
Pas- Sulaiman Mohamad
BN-Norol Azali Sulaiman
Pas-Musaniff Abd Rahman

N.38 Triang
*BN- Belum ada sepekulasi
*PR - Belum ada spekulasi

N-39 Kemayan
PKR- Bob Monalan Mohamed
BN-Mohd Jidi Yaakob
BN-Mohd Fadil Osman

P 91 ROMPIN
BN: Datuk Seri Dr Jamaluddin Jarjis
PKR: Nuridah Mohd Salleh

N.40 Bukit Ibam
BN-Datuk Mohamad Safri Abd Aziz
BN-Datuk Hassan Arifin
Pas - Syukri Ahmad

N.41 Muadzam shah
BN-Datuk Maznah Mazlan
* PR - Belum ada spekulasi

N.42 Tioman
BN-Datuk Kapten (B) Mohd Johari Hussain
BN-Datuk Wan Kadri Wan Mahussain
Pas -Mohd Fadzli Mohd Ramly


Spekulasi senarai calon bertanding pada PRU13: Terengganu

P33 BESUT
BN - Datuk Seri Idris Jusoh
Pas - Nik Muhammad Zawawi Salleh
       - Reduan Muhammad Nor

N1 KUALA BESUT
BN - Dr A Rahman Mokhtar
Pas - Napisah Ismail

N2 KOTA PUTERA
BN - Mohd Pehimi Yussuf
     - Mohd Mahadi Musa
Pas - Adam Said

N3 JERTIH
BN -
Pas - Wan Azhar Wan Ahmad

N4 HULU BESUT
BN - Nawi Mohamad
      - Che Soh Muda
Pas -Sallahuddin Jaafar

N 5 JABI
BN: Ramlan Ali
PKR: Dr Azman Ibrahim

P34 SETIU
BN - Khazan Che Mat
Pas - Omar Sidek

N5 JABI
BN - Ramlan Ali
Pas - Dr Azman Ibrahim

N6 PERMAISURI
BN: Halim Jusoh
PKR: Wan Mokhtar Wan Ibrahim

N 17 ALUR LIMBAT
BN: Alias Abdullah
PKR: Yahaya Ali

N7 LANGKAP
BN - Adli Kesah
Pas - Hassan

N8 BATU RAKIT
BN - Datuk Jailani Ngah
Pas - Che Ghani Che Ambak

P35 KUALA NERUS
BN - Datuk Mohd Nasir Ibrahim Fikri
     - Apli Yusoff
Pas - Dr Khairuddin Aman Ghazali

N9 TEPOH
BN – Muhammad Ramli Nuh
Pas - Hishamuddin Abdul Karim

N10 TELUK PASU
BN - Datuk Abdul Rahin Mohd Said
Pas - Ridhuan Hashim

P 36 KUALA TERENGGANU
BN: Mohd Zubir Embong
PKR: Datuk Raja Kamarul Bahrin Shah

N11 SEBERANG TAKIR
BN - Datuk Mohd Razif Abd Rahman
Pas - Zakaria Dagang

N12 BUKIT TUNGGAL
BN - Ismail Nik
     - Wan Norislam
     - Datuk Raja Arif Raja Ali
Pas - Dr Alias Razak

P36 KUALA TERENGGANU
BN – Mohd Zubir Embong
Pas - Datuk Raja Kamarul Bahrin Shah Raja Ahmad

N13 WAKAF MEMPELAM
BN – Wan Mahyudin Wan Ngah
Pas – Mohd Abdul Wahid Endut

N14 BANDAR
BN – Datuk Toh Chin Yaw
PKR – Azan Ismail

N15 LADANG
BN – Datuk Wan Hisham Wan Salleh
Pas – Tengku Hassan Tengku Omar

N16 BATU BURUK
BN – Mohd Shafarudin Mustafa @ Wan Kamal Wan Ismail
Pas – Dr Syed Azman Syed Ahmad Nawawi

N13 Dun Wakaf Mempelam
BN – Wan Mahyudin Wan Ngah
Pas – Mohd Abdul Wahid Endut

P37 MARANG
BN - Datuk Dr Latif Awang
Pas - Datuk Seri Abdul Hadi Awang

N17 ALUR LIMBAT
BN - Alias Abdullah
Pas - Yahaya Ali Yahaya

N18 BUKIT PAYUNG
BN - Zaidi Muda
Pas - Mohd Nor Hamzah

N19 RU RENDANG
BN - Datuk Tengku Zainuddin Tengku Zahid
     - Nik Dir Nik Wan Ku
Pas - Datuk Seri Abdul Hadi Awang

N20 PENGKALAN BERANGAN
BN- Datuk Yahya Khatib Mohamad
Pas - Sulaiman Sulong

P38 HULU TERENGGANU
BN - Datuk Rosol Wahid
Pas - Kamarulzaman Abdullah

P 37 MARANG
BN: Datuk Dr Latif
Pas: Awang Datuk Seri Abdul Hadi Awang

N18 BUKIT PAYUNG
BN - Zaidi Muda
Pas - Mohd Nor Hamzah


N19 RU RENDANG
BN - Datuk Tengku Zainuddin Tengku Zahid
      - Nik Dir Nik Wan Ku
Pas - Datuk Seri Abdul Hadi Awang

N20 PENGKALAN BERANGAN
BN- Datuk Yahya Khatib Mohamad
Pas - Sulaiman Sulong

P38 HULU TERENGGANU
BN - Datuk Rosol Wahid
Pas - Kamarulzaman Abdullah

N 20 PENGKALAN BERANGAN
BN: Datuk Yahya Khatib Mohamad
PKR: Sulaiman Sulong

N21 TELEMONG
BN - Rozi Mamat
PKR - Engku Abu Bakar Engku Mohd

N22 MANIR
BN - Yusof Awang Hitam
Pas - Datuk Harun Taib

N23 KUALA BERANG
BN - Datuk Tengku Putera Tengku Awang
Pas - Muhyidin Abd Rashid

N24 AJIL
BN - Datuk Rosol Wahid
Pas - Uztaz Razki Alias

P39 DUNGUN
BN - Matulidi Jusoh
PKR - Shamsul Iskandar Yusri Mohd Akin

N 31 CHUKAI
BN: Datuk Mohamed Awang Tera
PKR: Hanafiah Mat

P 40 KEMAMAN
BN: Datuk Seri Ahmad Shabery Cheek
PKR: Kamaruddin Chik

N25 BUKIT BESI
BN - Datuk Din Adam
Pas - Nordin Othman

N26 RANTAU ABANG
BN - Datuk Za’abar Mahamed Adib
Pas - Azman Shapawi Abdul Rani

N27 SURA
Pas- Wan Hassan Mohd Ramli
BN - Mohd Rosli Harun

N28 PAKA
BN - Mohd Ariffin Abdullah
Pas - Satiful Bahari Mamat

P40 KEMAMAN
BN - Datuk Seri Ahmad Shabery Cheek
PKR - Kamaruddin Chik

N29 KEMASEK
BN - Ir Rosli Othman
- Roshali Taha
- Mustafar Khalid
Pas - Alias Abd Hamid

N30 KIJAL
BN - Datuk Seri Ahmad Said
Pas - Hazri Jusoh

N31 CHUKAI
BN - Datuk Mohamed Awang Tera
- Wan Abdul Hakim Wan Mokhtar
Pas - Hanafiah Mat

N32 AIR PUTIH
BN - Datuk Wan Ahmad Nizam
Wan Abdul Hamid
Pas - Ismail Harun


Spekulasi senarai calon bertanding pada PRU13: Kelantan

P21 KOTA BHARU
Datuk Mohd Fatmi Che Salleh (BN)
Datuk Takiyuddin Hassan (Pas)

P20 PENGKALAN CHEPA
Rosli Che Hassan (BN)
Dr Ezani Mohamad (Pas)

P24 KUBANG KERIAN
Datuk Muhammad Abdul Ghani (BN)
Ahmad Baihaqi Atiqullah (Pas)

P26 KETEREH
Datuk Mohd Alwi Che Ahmad (BN)
Abd Aziz Kadir (PKR)

N6 CHEMPAKA
Zarina Md Eusope (BN)
Nik Abdul Aziz Nik Mat (Pas)

N17 SALOR
Datuk Mohamad Noordin Awang (BN)
Datuk Husam Musa (Pas)

N5 KIJANG
Wan Ubaidah Omar (Pas)

N19 DEMIT
Muhamad Mustapa (Pas)

N10 BUNUT PAYONG
Fakrulrazi Abdul Rahim (BN)
Datuk Takiyuddin Hassan (Pas)

N9 KOTA LAMA
Tan Ken Ten (BN)
Datuk Anuar Tan Abdullah (Pas)

N8 TANJONG MAS
Mansor Adabi (BN)
Rohani Ibrahim (Pas)

N23 MELOR
Tan Sri Annuar Musa (BN)
Wan Ismail Wan Jusoh (Pas)

N25 KOK LANAS
Kamarudin Said (BN)
Mahadi Nik Mahmood (Pas)

N24 KADOK
Datuk Roslan Abdul Hamid (BN)
Azami Mohd Noor (Pas)

N18 Pasir Tumboh
Anuar Safi an (BN)
Mohd Baihaqi Atiqullah (Pas)

P31 KUALA KRAI
Dr Mohd Hatta Md Ramli (Pas)
Datuk Ramzi Ab Rahman (BN)

N39 MENGKEBANG
Abdul Latiff Abdul Rahman (Pas)
Azizzuddin Hussein (BN)

N40 GUCHIL
Tuan Zamri Ariff Tuan Zakaria (PKR)
Mohd Roslan Puteh (PKR)
Tuan Aziz Tuan Mat (BN)

N41 MANEK URAI
Mohd Fauzi Abdullah (Pas)
Che Jalal Muda (BN)

P19 TUMPAT
Datuk Kamarudin Jaffar (Pas)

N3 PASIR PEKAN
Datuk Ahmad Yakob (Pas)
Nik Noriza Nik Salleh (BN)

N1 PENGKALAN KUBOR
Datuk Noor Zahidi Omar (BN)
Zamarkshari Ibrahim (PKR)

P29 MACHANG
Datuk Ahmad Jazlan Datuk Yaakub (BN)
Dr Wan Zawawi Wan Ismail (PKR)

N33 PULAI CHONDONG
Sanusi Othman (Pas)
Ab Halim Ismail (BN)

N34 TEMANGAN
Azemi Mat Zin (BN)
Datuk Dr Mohamed Fadsli Datuk Hassan (Pas)

N35 KEMUNING
Eriandi Datuk Isnail (BN)
Wan Ahamd Lutfi Wan Sulaiman (Pas)
Ariff Fahmi Abdul Rahman (Pas)

P28 PASIR PUTEH
Datuk Kamaruddin Md Noor (BN)
Yuganu Yunus (Pas)

N29 SELISING
Abdul Razak Abas (BN)
Saipul Bahrin Mohamed (Pas)

N30 LIMBONGAN
Mohd Rujhan Salleh (BN)
Mohd Nazlan Mohd Hasbullah (Pas)

N32 GAAL
Reduan Stapa (BN)
Tuan Mazlan Tuan Mat (Pas)

N31 SEMERAK
Zawawi Othman (BN)
Wan Hassan Wan Ibrahim (Pas)

N22 JELAWAT
Datuk Dr Ilias Husain (BN)
Ab Aziz Kadir (Pas)

N20 TAWANG
Mohd Zain Yasim (BN)
Hassan Maahmood (Pas)

N21 PERUPUK
Datuk Muhammad Zaidi Sidek (BN)
Datuk Omar Mohamad (Pas)

N11 TENDONG
Datuk Hanafi Mamat (BN)
Rozi Muhammad (Pas)

N12 PENGKALAN PASIR
Abd Aziz Muhamad (BN)
Hanifa Ahmad (Pas)

N13 CHETOK
Che Johan Che Pa (BN)
Najib Rashdan (BN)
Kamarulw Zaman Che Harun (BN)
Abd Halim Abd Rahman (Pas)

P27 TANAH MERAH
Datuk Ikmal Hisham Ab Aziz (BN)
NIK MAHMOD (PKR)

N27 GUAL IPOH
Mohd Bakri Mustapha (BN)
Wan Yusof Wan Mustapha (Pas)

N26 BUKIT PANAU
Baharudin Yusof (BN)
Datuk Abdul Fattah Mahmod (Pas)

N28 KEMAHANG
Rosli Ab Kadir (BN)
Mejar Datuk Anizam Abdul Rahman (Pas)

P23 RANTAU PANJANG
Datuk Abdullah Mat Yasim (BN)
Siti Zailah Yusof (Pas)

N14 MERANTI
Datuk Mohd Nasuruddin Daud (Pas)
Mohd Daud Hamat (BN)

N16 BUKIT TUKU
Mohd Afandi Yusof (BN)
Abdul Fattah Harun (Pas)

N15 GUAL PERIOK
Ghazali Ismail (BN)
Mohd Awang (Pas)

P32 GUA MUSANG
Tengku Razaleigh Hamzah (BN)
Datuk Wan Rahim Wan Abdullah (Pas)

N45 GALAS
Abd Aziz Yusof (BN)
Abdullah Husin (Pas)

N43 NENGGIRI
Mat Yusof Abdul Ghani (BN)
Zulkefl i Mohamad (Pas)

N44 PALOH
Datuk Norzula Mat Diah (BN)
Riezal Abdullah Rahim (PKR)

P30 JELI
Datuk Mustapa Mohamed (BN)
Zulkifli Mamat (Pas)

N36 BUKIT BUNGA
Mod Adhan Kechik (BN)

N37 AIR LANAS
Datuk Mustapa Mohamed (BN)
Abdullah Ya’kub (Pas)

N38 KUALA BALAH
Datuk Abdul Aziz
Derashid (BN)

P25 BACHOK
BN: Adek Hussin
Pas: Dr Zaiyadi Awang Noh

N7 PANCHOR
Pas: Datuk Mohd Amar Nik Abdullah
BN: Datuk Dali Husin


Spekulasi senarai calon bertanding pada PRU13: KL & Putrajaya

P114: Kepong
DAP – Tan Seng Giaw
Bebas – Yee Poh Ping

P115: Batu
PKR - Tian Chua
BN -

P117: Segambut
DAP – Lim Lip Eng
BN – Jayanthi Devi Balaguru

P118: Setiawangsa
PKR - Ibrahim Yaacob
BN - Datuk Seri Zulhasnan Rafique/ Datuk Ahmad Fauzi

P119: Titiwangsa  
Pas - Ahmad Zamri Asa’ad Khuzaimi
BN - Datuk Johari Abdul Ghani

P120: Bukit Bintang
DAP - Fong Kui Lun
BN-

P122: Seputeh
DAP - Ong Kian Ming
BN-

P123: Cheras
DAP – Tan Kok Wai
BN-

P124: Bandar Tun Razak
PKR – Tan Sri Abdul Khalid Ibrahim
BN-


Spekulasi senarai calon bertanding pada PRU13: Negeri Sembilan

N2 DUN PERTANG
BN- Datuk Razak Mansor
PKR – (Belum pasti)

N3 DUN SUNGAI LUI
BN – Datuk Zainal Abidin Ahmad
Pas – Nor Anif Selamat

N4 DUN KLAWANG
BN – Datuk Yunus Rahmat
Pas – Dr Rosli Yaakop

N5 DUN SERTING
Pas - Abd Rahman Ramli
BN - Datuk Shamsulkahar Mohd Deli

N6 DUN PALONG
PKR - Rebin Birham

N7 DUN JERAM PADANG
PKR -  T Kumar
N8 DUN BAHAU
BN (MCA) - Siew Kok Fow atau Kenny

N15 DUN JUASSEH
BN – Datuk Mohammad Razi Kail \
PKR – (Belum pasti)

N17 DUN SENALING
BN- Datuk Ismail Lasim
PAS – Zaharudin Othman

N18 DUN PILAH
BN – Adnan Abu Hassan
PKR – Nordin Ismail

N19 DUN JOHOL
BN – Abu Samah Mehat
Pas – Nor Azman Mohamad

P130 RASAH
DAP - Loke Siew Fook

N20 DUN LABU
Pas - Khairul Anuar Wafa  

N21 DUN BUKIT KEPAYANG
DAP - Cha Kee Chin

N22 DUN RAHANG
DAP – Mary Josephine

N23 DUN MAMBAU
DAP - Yap Yew Yeng

N26 DUN CHEMBONG
Pas - Kamarol Ridzuan Mohd Zain
N28 DUN KOTA
Pas - Ghazali Mohd Shom

P128 SEREMBAN
(Belum pasti)

N9 ADUN LENGGENG
Pas - Zulkefly Mohamad Omar

N10 ADUN NILAI
DAP - (Belum pasti)
BN (MCA) - Gan Chee Biow

N11 DUN LOBAK
DAP - Siow Kim Leong
BN (MCA) - Titan Ho Kok Yew

N12 ADUN TEMIANG
DAP - Ng Chin Sai
BN (MCA) - Jason Lee Kee Chong

N13 ADUN SIKAMAT
PKR - (Belum pasti)
BN - Taslim Khan Kutub Din

N34 DUN GEMAS
PKR - Mohd Karip Salleh (PKR)
BN - Datuk Zainab Nasir

N35 DUN GEMENCHEH
Pas - Mohd Noor Yassin
BN - Datuk Mohd Kamil Abd Aziz

N36 DUN REPAH
DAP - S Veerapan
MCA - Yap Seong Fook
BEBAS - Fadzil A Bakar

N29 DUN CHUAH
PKR - Micheal Diew Yek
BN - Yit Lee Kok
BN - Datuk Dr Lim Chin Fui

N30 DUN LUKUT
DAP - Ean Yong Tin Sin
BN - Tan Ah Moi
BN - Yeong Seng Wong

N31 DUN BAGAN PINANG
Pas - Ramli Ismail
BN - Mohd Faizal Ramli

N32 DUN LINGGI
PKR - Rusli Abdullah
BN - Datuk Ismail Taib
BN - Datuk Mansor Ibrahim

N33 DUN PORT DICKSON
BN -  Dr P Thanaletchumy
PKR - Aridas
PKR - M Ravi
BEBAS - S Daniel
BEBAS - Shahrudin Abd Hamid


Spekulasi senarai calon bertanding pada PRU13: Melaka

P135 PARLIMEN ALOR GAJAH
BN - Datuk Koh Nai Kwang
DAP - Damien Yeo Shen Li

N8 DUN MACHAP
BN - Lim Siew Leng

N9 DUN DURIAN TUNGGAL
Pas - Adly Zahari

N15 DUN BACHANG
DAP - Lim Jak Wong

N16 DUN AYER KEROH
DAP - Khoo Poay Tiong

N17 DUN BUKIT BARU
Pas - Dr Mohd Khalid Kassim
BN - Datuk Md Yunos Husin

N18 DUN AYER MOLEK
Pas - Mohd Khairi Abdul Aziz
BN - Datuk Seri Mohd Ali Rustam

N24 DUN BEMBAN
DAP - N Ghandi Rajan

N27 DUN MERLIMAU
BN - Roslan Ahmad
Pas - Yuhaizad Abdullah

N25 DUN RIM
BN - Datuk Ghazale Muhammad
PKR - Azmi Khamis

P138 PARLIMEN KOTA MELAKA
DAP - Sim Tong Him
BN - Dr Yee Kok Wah

N22 DUN BANDA HILIR
DAP - Tey Kok Kiew
BN - Ronald Gan

N23 DUN TELOK MAS
Pas - Harun Mohamed

N29 DUN KOTA LAKSAMANA
BN - Datuk Chiw Tiang Chai

P134 PARLIMEN MASJID TANAH
Pas - Nasaie Ismail
BN - Belum pasti

N1 DUN KUALA LINGGI
Pas - Julasapiyah Kassim

N2 DUN TANJUNG BIDARA
Pas - Imran Abdul Rahman

N3 DUN AYER LIMAU
PKR - Halim Bachik

N4 DUN LENDU
Pas - Asri Shaih Abdul Aziz

N5 DUN TABOH NANING
Pas - Ab Halim Ab Jalil