• Abdul Ghani Othman menyampaikan watikah kepada calon BN bagi Parlimen Sembrong Hishammuddin Tun Hussein hari ini. - Foto Bernama Abdul Ghani Othman menyampaikan watikah kepada calon BN bagi Parlimen Sembrong Hishammuddin Tun Hussein hari ini. - Foto Bernama
  • Abdul Ghani dicalonkan BN bertanding bagi kerusi Parlimen Gelang Patah dan bakal menentang penasihat DAP Lim Kit Siang pada PRU13, 5 Mei ini. - Foto Bernama Abdul Ghani dicalonkan BN bertanding bagi kerusi Parlimen Gelang Patah dan bakal menentang penasihat DAP Lim Kit Siang pada PRU13, 5 Mei ini. - Foto Bernama
  • PRU13 PRU13
1 /

BERIKUT senarai penuh calon Barisan Nasional (BN) bagi 26 kerusi Parlimen dan 56 dewan undangan negeri di Johor untuk pilihan raya umum ke-13 yang diumum Pengerusi BN Negeri Datuk Abdul Ghani Othman hari ini.
   
    PARLIMEN   
   

    1. Segamat      : Datuk Subramaniam a/l K.V Sathasivam (MIC)
    2. Sekijang     : Anuar Abd Manap (Baharu) (Umno)
    3. Labis        : Datuk Chua Tee Yong (MCA)
    4. Pagoh        : Tan Sri Muhyiddin Md Yasin (Umno)
    5. Ledang       : Hamim Samuri (Umno)
    6. Bakri        : Lee Ching Yong (MCA)
    7. Muar         : Datuk Razali Ibrahim (Umno)
    8. Parit Sulong : Datuk Noraini Ahmad     (Umno)
    9. Ayer Hitam   : Datuk Wee Ka Siong (MCA)
    10. Seri Gading : Datuk Ab. Aziz Kaprawi    (Umno)
    11. Batu Pahat  : Dr Mohd Puad Zarkashi (Umno)
    12. Simpang Renggam : Liang Teck Meng     (Gerakan)
    13. Kluang      : Hou Kok Chung (MCA)   
    14. Sembrong    : Datuk Seri Hishammuddin Tun Hussein (Umno)   
    15. Mersing     : Datuk Abd. Latif Ahmad    (Umno)
    16. Tenggara    : Datuk Halimah Mohamed Sadique     (Umno)
    17. Kota Tinggi : Datuk Nor Ehsanuddin Mohd Harun Narrashid (Umno/muka     
                    : baru)   
    18. Pengerang   : Datuk Seri Azalina Othman (Umno)
    19. Tebrau      : Khoo Soo Seang (MCA/muka baru)
    20. Pasir Gudang: Normala Abdul Samad (Umno/muka baru)
    21. Johor Bahru : Tan Sri Sharil@Shahrir Ab Samad (Umno)
    22. Pulai       : Datuk Nur Jazlan Mohamed (Umno)       
    23. Gelang Patah: Datuk Abdul Ghani Othman (Umno)   
    24. Kulai       : Teh Chin Hein (MCA/muka baharu)
    25. Pontian     : Datuk Ahmad Maslan (Umno)
    26. Tanjong Piai: Belum diumumkan   
   
    DEWAN UNDANGAN NEGERI
   
    1. Buluh Kasap   : Norshida Ibrahim (Umno/muka baru)
    2. Jementah      : Lee Hong Tee (MCA)
    3. Kemelah       : Datuk Ayub Rahmat (Umno)
    4. Tenang        : Mohd Azhar Ibrahim (Umno)
    5. Pemanis       : Low Ching Hoon (Gerakan)
    6. Bekok         : Tan Chong (MCA/muka baru)
    7. Bukit Serampang : Ismail Mohamad (Umno/muka baru)
    8. Jorak           : Datuk Dr Mohd Sharudin Mohd Saleh (Umno)
    9. Gambir          : M Asojan a/l Muniyandy (MIC)
    10. Tangkak        : Goh Tee Tee (MCA)
    11. Serom          : Abd Razak Minhat (Umno/muka baru)
    12. Bentayan       : Fong Soh Lan (MCA/muka baru)
    13. Sungai Abong   : Datuk Haris Salleh (Umno/muka baru)
    14. Bukit Naning   : Datuk Saipolbahari Suib (Umno/muka baru)
    15. Maharani       : Datuk Zulkhairi Ahmad (Umno/muka baru)
    16. Sg Balang      : Zaiton Ismail (Umno/muka baru)
    17. Semerah        : Mohd Ismail Roslan (Umno/muka baru)
    18. Seri Medan     : Datuk Zulkurnain Kamisan (Umno/muka baru)
    19. Yong Peng      : Lim Kee Moi (MCA)
    20. Semarang       : Datuk Samsolbari Jamali (Umno)
      21. Parit Yaani    : Teo Yew Chuan (MCA/muka baru)
     22. Parit Raja     : Datin Azizah Zakaria (Umno/muka baru)
     23. Penggaram      : King Ban Siang (MCA/muka baru)
     24. Senggarang     : A Aziz Ismail (Umno/muka baru)
    25. Rengit         : Ayub Jamil (Umno)
     26. Machap         : Abd. Taib Abu Bakar (Umno/muka baru)
    27. Layang Layang  : Abd Mutalib Abd Rahim (Umno)
     28. Mengkibol      : Chye Kwee Yeow (MCA/muka baru)
     29. Mahkota        : Md Jais Sarday (Umno)
    30. Paloh          : Teoh Yap Kun (MCA/muka baru)
     31. Kahang         : Vidyananthan a/l Ramanadhan (MIC)
     32. Endau          : Abd. Latif Bandi@ Nor Sebandi (Umno)
     33. Tenggaroh.     : Raven Kumar a/l Krishnasamy (MIC/muka baru)
     34. Panti          : Datuk Baderi Dasuki (Umno)
    35. Pasir Raja     : Dr Adham Baba (Umno)
     36. Sedeli         : Rasman Ithnin (Umno)
     37. Johor Lama     : Asiah Md Ariff (Umno)
     38. Penawar        : Hamimah Mansor (Umno)
     39. Tanjung Surat  : Syed Sis A Rahman (Umno/muka baru)
    40. Tiram          : Datuk Maulizan Bujang (Umno)
     41. Puteri Wangsa  : Soorianarayanan a/l Muniandy (MIC/muka baru)
    42. Johor Jaya     : Tan Cher Puk (MCA)
    43. Permas Jaya    : Datuk Seri Mohd Khaled Nordin (Umno)
    44. Tanjung Puteri : Datuk Adam Sumiru (Umno)
    45. Stulang        : Chong Chee Siong (MCA/muka baru)
    46. Pengkalan Rinting : Chang Nie Kee (MCA/muka baru)
    47. Kempas            : Tengku Putra Haron Aminurrashid Tan Sri Tengku Hamid
                           : Jumaat (Umno/muka Baru)
    48. Skudai            : Liang Ah Chy (MCA/muka baru)
    49. Nusajaya          : Datuk Dr Zaini Abu Bakar (Umno/muka baru)
    50. Bukit Permai      : Ali Mazat Salleh (Umno/muka baru)
    51. Bukit Batu        : Chia Chin Liang (Gerakan)
    52. Senai                : Belum diumumkan
    53. Pulau Sebatang    : Datuk Hasni Mohamad (Umno)
    54. Benut             : Datuk Tee Siew Kiong (MCA)
    55. Pekan Nenas       : Belum diumumkan
    56. Kukup             : Suhaili Saleh (Umno/muka baru)