BERIKUT senarai calon bertanding PRU13 di Perak:

P.054 : GERIK
Datuk Hasbullah Osman (Umno)
Norhayati Kasim (Pas)
N.01 : Pengkalan Hulu
Aznel Ibrahim (Umno)
Mejar (B)Abdullah Masnan (PKR)
N.02 : Temengor
Salbiah Mohamed (Umno)
Mohd Supian Nordin (PKR)

P.055 :  LENGGONG
Datuk Shamsul Anuar Nasarah (Umno)
Razman Zakaria (Pas)
N.03 : Kenering
Datuk Mohd Tarmizi Idris (Umno)
Mohd Tarmizi Abdul Hamid (PKR)
N.04 : Kota Tampan
Datuk Saarani Mohamad (Umno)
Zahrul Nizam Abdul Majid (PKR)

P.056 : LARUT
Datuk Hamzah Zainudin (Umno)
Datuk Fauzi Shaari (Pas)
M Raveedran (Bebas)
N.05 : Selama
Datuk Mohamad Daud Mohd Yusoff (Umno)
Mohd Akmal Kamarudin (Pas)
N.06 : Kubu Gajah
Ahmad Hasbullah Alias (Umno)
Mohd Nazri Din (Pas)
N.07 : Batu kurau
Dr Muhammad Amin Zakaria (Umno)
Fadzil Alias (PKR)

P.057 : PARIT BUNTAR
Mua’amar Ghadafi Jamal Jamaludin (Umno)
Datuk Dr Mujahid Yusuf Rawa (Pas)
N.08 : Titi Serong
Abu Bakar  Mat Ali (Umno)
Abu Bakar Hussian (Pas)
N.09 : Kuala Kurau
Mohd Salleh Mat Disa (Umno)
Abdul Yunus Jamahri (PKR)

P.058 : BAGAN SERAI
Dr Noor Azmi Ghazali (Umno)
Dr Muhammad Nur Manuty (PKR)
Abdul Latiff Mas’ud (Bebas)
N.10 : Alor Pongsu
Datuk Sham Mat Sahat (Umno)
Rosli Ibrahim (PKR)
Shamsul Amir Ramli (bebas)
N.11 : Gunung Semanggol
Zulkarnain Ismail (Umno)
Mohd Zawawi Abu Hassan (Pas)
Halidi Wahab (Bebas)
N.12 : Selinsing
Sharudin Ahmad (Umno)
Husin Din (Pas)

P.059 : BUKIT GANTANG
Datuk Ismail Safian (Umno)
Idris Ahmad (Pas)
N.13 : Kuala Sepetang
Loh Swee Eng (Gerakan)
Chua Yee Ling (PKR)
Zainal Abidin Abd Rahman (berjasa)
N.14 : Changkat Jering
Datuk Rosli Husin (Umno)
Datuk Seri Mohammad Nizar Jamaluddin (Pas)
Zulkefli Ibrahim (bebas)
N.15 : Trong
Dr Zabri Abdul Wahid (Umno)
Norazli Musa (Pas)

P.060 : TAIPING
Datuk Tan Lian Hoe (Gerakan)
Nga Kor Ming (DAP)
N.16 : Kamunting
Datuk Mohammad Zahir Abd Khalid (Umno)
Mohamad Fakhruddin Abdul Aziz (Pas)
N.17 : Pokok Assam
Datuk Ho Cheng Wang (MCA)
Teh Kok Lim (DAP)
Mohd Yusoff Abdul Hamid (bebas)
N.18 : Aulong
Soo Kay Peng (Gerakan)
Leow Thye Yih (DAP)
Yew Tian Hoe (bebas)

P.061 : PADANG RENGAS
Datuk Seri Mohamed Nazri Abd Aziz (Umno)
Dr Meor Ahmad Isharra Ishak (PKR)
N.19 : Chenderoh
Zainun Mat Nor (Umno)
Mohamad Azalan Mohamad (Pas)
N.20 : Lubuk Merbau
Datuk Siti Salmah Mat Jusak (Umno)
Mohd Zainudin Mohd Yusof (Pas)

P.062 : SUNGAI SIPUT
Datuk SK Devamany (MIC)
Dr D Jeyakumar (PKR)
SP Nagalingam (bebas)
N.21 : Lintang
Datuk Zolkafly Harun (Umno)
Ahmad Mazlan Othman (Pas)
N.22 : Jalong
Liew Yew Aw (Gerakan)
Loh Sze Yee (DAP)
S Kalimuthu (bebas)

P.063 : TAMBUN
Datuk Seri Ahmad Husni Hanadzlah (Umno)
Siti Aishah Shaik Ismail (PKR)
N.23 : Manjoi
Mohamad  Ziad Mohamed (Umno)
Asmuni Awi (Pas)
N.24 : Hulu Kinta
Datuk Aminuddin Md Hanafiah (Umno)
MA Tinagaran (PKR)
Sulaiman Zakaria (bebas)

P.064 :  IPOH TIMUR
Kathleen Wong Mei Yin (MCA)
Thomas Su Keong Siong (DAP)
N.25 : Canning
Ceylyn Tay Wei Lung (Gerakan)
Wong Kah Woh (DAP)
N.26 : Tebing Tinggi
Tony  Khoo Boon Chu (MCA)
Ong Boon Piow (DAP)
N.27 : Pasir Pinji
Tong Fah Chong (MCA)
Lee Chuan How (DAP)

P.065 :  IPOH BARAT
Dr Cheng Wei Yee (MCA)
M Kula Segaran (DAP)
Kalwat Singh Sujan Singh (bebas)
N.28 : Bercham
Liew Huey Shan (MCA)
Cheong Chee Khing (DAP)
RK Muthu (Bebas)
N.29 : Kepayang
Chang Kok Aun (MCA)
Nga Kor Ming (DAP)
N.30 : Buntong
C Sivaraj (MIC)
A Sivasubramaniam (DAP)
A Iruthiyam Sebastiar (bebas)
Mohd Basri Shafie (bebas)

P.066 : BATU GAJAH
Loo Thin Tuck (MCA)
V Sivakumar (DAP)
N.31 : Jelapang
S Mokan (MIC)
Teh Hock Ke (DAP)
M Sarasvathy (PSM)
N.32 : Menglembu
Loo Gar Yen (MCA)
Lim Pek Har (DAP)
N.33 : Tronoh
Yip Sze Choy (MCA)
Yong Choo Kiong (DAP)

P.067 :  KUALA KANGSAR
Datuk Wan Mohammad Khair-il Anuar Wan Ahmad (Umno)
Dr Khalil Idham Lim Abdullah (Pas)
Datuk Kamilia Ibrahim (bebas)
N.34 : Bukit Chandan
Maslin Sham Razman (Umno)
Fathmawaty Salim (PKR)
Jahiddin Isa (bebas)
N.35 : Manong
Mohamad Kamil Shafie (Umno)
Jamil Dzulkarnain (Pas)

P.068 : BERUAS
Datuk Chang Ko Youn (Gerakan)
Datuk Ngeh Koo Ham (DAP)
N.36 : Pengkalan Baharu
Datuk Abd Manap Hashim (Umno)
Khairuddin Abd Malik (Pas)
Ahmad Nizam Ibrahim (bebas)
N.37 : Pantai Remis
Koh Ser Yun (MCA)
Wong May Ing (DAP)

P.069 : PARIT
Datuk Mohd Zaim Abu Hassan (Umno)
Muhammad Ismi Mat Tain (Pas)
N.38 : Belanja
Drs Mohd Nizar Zakaria (Umno)
Najihatussalehah Ahmad (Pas)
N.39 : Bota
Datuk Nasaruddin Hashim (Umno)
Zulkifly Ibrahim (PKR)

P.070 : KAMPAR
Datuk Lee Chee Leong (MCA)
Ko Chung Sen (DAP)
N.40 : Malim Nawar
Chang Gwo Chyang (MCA)
Leong Cheok Keng (DAP)
N.41 : Keranji
Daniel Wa Wai How (MCA)
Chen Fook Chye (DAP)
N.42 : Tualang Sekah
Nolee Ashilin Mohamed Radzi (Umno)
Baldip Singh (PKR)
Syed Mohammad Syed Ali (bebas)

P.071 : GOPENG
Datuk Tan Chin Meng (MCA)
Dr Lee Boon Chye (PKR)
N.43 : Sungai Rapat
Datuk Hamidah Osman (Umno)
Radzi Zainon (Pas)
Mior Azman Mior Aris (bebas)
N.44 : Simpang Pulai
Datuk Chang Kon You (MCA)
Chang Ming Kai (PKR)
N.45 : Teja
Yew Sau Kham (MCA)
Chang Lih Kang (PKR)

P.072 : TAPAH
Datuk M Saravanan (MIC)
K Vasantha Kumar (PKR)
Shahruzzaman Bistaman (berjasa)
Ridzuan Bani (bebas)
N.46 : Chenderiang
Datuk Dr Ma Hang Soon (MCA)
Amani Williams Hunt Abdullah-Bah Tony (PKR)
N.47 : Ayer Kuning
Datuk Samsudin Abu Hassan (Umno)
Ahmad Razi Othman (Pas)

P.073 : PASIR SALAK
Datuk Tajuddin Abdul Rahman (Umno)
Mustaffa Kamil Ayub (PKR)
N.48 : Sungai Manik
Datuk Zainol Fadzi Paharudin (Umno)
Osman Abdul Rahman (PKR)
N.49 : Kampung Gajah
Abdullah Fauzi Ahmad Razali (Umno)
Ishak Saari (Pas)

P.074 : LUMUT
Datuk Seri Kong Cho Ha (MCA)
Laksamana Pertama (B) Imran Abd Hamid
N.50 : Sitiawan
Ting Tai Fook (MCA)
Datuk Ngeh Koo Ham (DAP)
N.51 : Pasir Panjang
Rashidi Ibrahim (Umno)
Rohawati Abidin (Pas)
S Vijayan (bebas)
N.52 : Pangkor
Datuk Seri Dr Zambry Abd Kadir (Umno)
Mohd Saifullah Mohd Zulkifly (PKR)
Bernard Parenpa (bebas)

P.075 : BAGAN DATOH
Datuk Seri Dr Ahmad Zahid Hamidi (Umno)
Madhi Hassan (PKR)
N.53 : Rungkup
Datuk Shahrul Zaman Yahya (Umno)
Mohd Misbahul Munir Masduki (Pas)
N.54 : Hutan Melintang
R Supramaniam (MIC)
S Kesavan (PKR)
Masdisi Hashim (bebas)
Azhari Abdullah (berjasa)

P.076 : TELUK INTAN
Datuk Mah Siew Keong (Gerakan)
Seah Leong Peng (DAP)
K Muralingan (bebas)
N.55 : Pasir Berdamar
Datuk M Kayveas (PPP)
Terence Naidu (DAP)
N.56 : Changkat Jong
Datuk Mohd Azhar Jamaluddin (Umno)
Mohd Anuar Sudin (Pas)
K Suppan (bebas)

P.077 :  TANJUNG MALIM
Datuk Seri Ong Ka Chuan (MCA)
Datin Paduka Tan Yee Kew (PKR)
N.57 : Sungkai
Goh Kim Swee (MCA)
A Sivanesan (DAP)
N.58 : Slim
Datuk Khushairi Abd Talib (Umno)
Aminuddin Zulkipli (Pas)
Datuk Mosses Ramiah (bebas)
N.59 : Behrang
Datuk Rusnah Kassim (Umno)
Datuk Abdul Hadi Abdul Khatab (PKR)
PS Naidu (bebas)
Mejar (B) Kamal Badri Tak M Zainudin (bebas)

www.sinarharian.com.my tidak bertanggungjawab di atas setiap pandangan dan pendapat yang diutarakan melalui laman sosial ini. Ia adalah pandangan peribadi pemilik akaun dan tidak semestinya menggambarkan pandangan dan pendirian kami.